Katlanabilir iPhone, 2022 Yılında Gelebilir

Katlanabilir iPhone, 2022 Yılında Gelebilir

İddialara göre Apple, katlanabilir yeni iPhone modeli için Foxconn ile bir prototip test ediyor olabilir.

Apple’ın katlanabilir iPhone akıllı telefon modelini uzun zamandır birlikte çalıştığı Foxconn’a yolladığı ve her şey planlandığı gibi giderse telefonun 2022 yılının üçüncü çeyreğinde kullanıcılar ile buluşabileceği belirtildi.

İddialar, Apple ve Foxconn’un şeker çubuğu form faktörlü iPhone’ların montajının ötesine geçen iş birliğinden bahsediyor. Bu kez Apple’ın Foxconn’dan katlanabilir ekranı ve rulmanlarını test etmesini istediği söylenirken ekranın katlanmasına yardımcı olan bu rulmanlar büyük ihtimalle farklı tedarikçilerden temin edilecek. Fakat son montajı ise tabi ki Foxconn’a ait olacak.

Bu kısımda katlanabilir iPhone’un OLED mi, yoksa microLED teknolojisi mi kullanacağı henüz bilinmiyor. Her şey plana göre giderse microLED’e geçişin hemen hemen 3-4 yıl sürebileceği tahmin edilmekte. Apple’ın daha önceki zamanlarda Samsung’tan katlanabilir ekranlar satın aldığı biliniyor. Diğer taraftan, Samsung’un bu bileşen için ana tedarikçi olması beklenmiyor.

Katlanabilir iPhone’un 256 GB dahili depolama kapasitesi sunacağı ve 1.499 dolar fiyat etiketi taşıyacağı ileri sürüldü. Apple’ın diğer rakiplerinden farklı olarak yüksek derecede katlama toleransı sunması planlanıyor. Bu sebeple Foxconn çeşitli prototipler ile 100 binin üzerinde açma ve kapama testi yapacak.

YORUM

Yorumlar 0