AirPods Pro’ya Yeni Rakip Geliyor

AirPods Pro’ya Yeni Rakip Geliyor

Samsung Galaxy Buds Pro, AirPods Pro’da bulunan Spatial Audio özelliğine benzer şekilde 3D ses teknolojisi ile satışa çıkmaya hazırlanıyor.

Samsung’un Galaxy S21 serisinin önümüzdeki aylarda piyasaya sunulacağı belirtiliyor. Buna ek olarak Samsung’un gerçek kablosuz kulaklık (TWS) ailesinin bir sonraki üyesi olan Samsung Galaxy Buds Pro modelini de çıkarması bekleniyor. Kulaklıklar, Galaxy Wear uygulamasının bir sızıntısında ortaya çıktı ve tasarımı dahil destekleyeceği birçok özelliği belli olmuştu.

Samsung, tamamlayıcı uygulaması olan Galaxy Wear için yeni bir güncelleme çıkardı ve uygulamanın dosyalarında Galaxy Buds Pro’yu da gösterdi. Uygulama, bir tasarım açıklamasının yanı sıra, kulaklıklarda desteklenecek özelliklerin çoğunu da gün yüzüne çıkardı. Bu yeniliklerden en heyecan vericileri, 3D uzamsal ses ve Aktif Gürültü Önleme (ANC) şeklinde olacak.

Ortaya çıkan diğer bir özellik, AirPods Pro’nun Spatial ses özelliğine benzer olarak çalışacak olan 3D ses olarak isimlendirilmiş. Kulaklıklar, jiroskop sensörlerini kafa hareketlerini izlemek için kullanacak ve dinleyiciye sürükleyici bir ses deneyimi sunmak için Dolby Atmos teknolojisinden yararlanacak.

Galaxy Buds Pro, büyük ihtimal Ocak 2021’de Galaxy S21 ailesi ile piyasaya çıkacak. Fiyatı hakkında ise henüz net bilgi yok.

YORUM

Yorumlar 0