Honor Marka Akıllı Telefonlar için Google Servislerine Erişim Yakında Mümkün Olabilir

Honor Marka Akıllı Telefonlar için Google Servislerine Erişim Yakında Mümkün Olabilir

Huawei, kendi bünyesindeki Honor markasını sattı ve… Artık Google servislerine erişim izni kapıda görünüyor.

Gerek ülkemizde gerekse uzak doğu pazarında oldukça yüksek akıllı telefon satış rakamları yakalayan Honor markası, uzun zamandır Huawei çatısı altında yer alıyordu. Huawei’nin ABD hükümetiyle yaşadığı teknoloji krizinin ardından birer birer ambargolara maruz kalması, Çinli üreticinin yeni stratejiler izlemesini de beraberinde getirdi. Bu hamlelerden en çok yankı uyandıran, hiç kuşkusuz Honor akıllı telefon markasının satılmasıydı.

Şu anda Shenzhen Zhixin New Information Technology Co. Ltd çatısı altında yer alan Honor için işler gelecekte iyiye gidecek gibi görünüyor. İlk etapta mevcut Honor kullanıcılarına yönelik açıklama yapan yeni konsorsiyum, mevcut Honor modellerinin güncelleme ve teknik destek almaya devam edeceğini, Honor markasının tüm akıllı telefon operasyonlarının eskisi gibi sorunsuz devam edeceğini ifade etti.

Anında…

Yaklaşık 7000 çalışanıyla beraber Honor’un kadrolarında değişiklik bile yapılmadan yola devam eden yeni holding, Honor hisselerinin %98,6’sına sahip. Hâl böyle olunca da Honor artık Huawei çatısı altında bir marka olmaktan çıkıyor ve bu durum ABD’nin teknoloji ambargolarından muafiyet kazanacak mı sorusunu akıllara getiriyor…

  • Şu an için süreç belirsiz olmakla beraber yeni konsorsiyumun Honor için Google servislerine erişim ve yonga tedariki anlamında önünde hiçbir engel bulunmuyor. Firmanın kısa sürede yeni akıllı telefonları için teknoloji tedarik etmek adına anlaşma sürecine başlaması bekleniyor.

Bununla beraber Honor, hâlihazırda kendi servislerini de kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. Önümüzdeki günler, Honor için oldukça yeni gelişmeleri beraberinde getireceğe benziyor. Sizler için takip etmeye devam edeceğiz.

YORUM

Yorumlar 0