YouTube , Dünya Genelinde Erişim Sorunu Yaşadı

YouTube , Dünya Genelinde Erişim Sorunu Yaşadı

YouTube, bugün 03.00 – 04.00 saatlerinde erişim problemi yaşadı. Google tarafından da açıklamanın yapıldığı bu sorun, şimdilik çözülmüş gibi duruyor.

Dünyanın en ünlü video paylaşım platformu YouTube’da gecenin ilerleyen saatlerinde erişim sorunu yaşandı. YouTube ve bağlantılı hizmetlerinde meydana gelen bu sorun, yavaş yavaş çözülüyormuş gibi görünse de daha pek çok kullanıcı ana sayfaya girişte ve video oynatmada sıkıntılar yaşıyor.

Yaşanan bu büyük çaplı problemin ardından resmi Twitter hesabı aracılığıyla bir açıklama yapan YouTube, “Şu sıralar YouTube’da video izlemede sıkıntı yaşıyorsanız, yalnız değilsiniz. Ekibimiz sorunun farkında ve bunu düzeltmek için üzerinde çalışmakta” ifadelerine yer verdi. Özellikle 03.00 ile 04.00 saatleri arasında meydana gelen erişim sorunu sebebiyle binlerce kişi Downdetector’da bildirimde bulundu.  Instagram, WhatsApp ve Facebook gibi diğer sosyal medya platformlarına göre daha az çökme problemleri yaşayan Google merkezli YouTube’un bu problemle neden karşılaştığına dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

YORUM

Yorumlar 0