WhatsApp’a Kaybolan Mesaj Özelliği Geliyor

WhatsApp’a Kaybolan Mesaj Özelliği Geliyor

WhatsApp, paylaşılan yeni bir rapora göre, şu sıralar kaybolan mesaj özelliği üzerinde çalışıyor.

Son paylaşılan bilgilere göre WhatsApp, kaybolan mesaj özelliği üstünde çalışıyor. WaBetaInfo’nun gündeme getirdiği özellik sayesinde, Telegram uygulamasında olduğu gibi belli bir süre sonra mesajlar otomatik olarak yok olacak. WhatsApp, Instagram’ın kullandığı eğlenceli özelliği sunmaya hazırlanıyor gibi…

iOSAndroid ve WhatsApp Web kullanıcıları için yayınlanacak olan yeni özellik, sohbette gönderilen mesajların belirlenen süre zarfı içinde otomatik olarak silinmesine imkân tanıyacak. WaBetaInfo’nun elde ettiği bilgilere göre, bu yeni özellik hem bireysel hem de grup sohbetlerinde kullanılabilecek.

Mesajlar Otomatik Silinecek

Bunlara ek olarak mesajların otomatik şekilde silinme süresi de paylaşılan ekran görüntüleriyle ortaya çıkmış durumda. Bu bölümde bu özelliği aktif eden kullanıcıların 7 günlük zaman içerisinde WhatsApp’ı açmaz ise, mesajları belirlenen süre içerisinde otomatik olarak silinecek. Fakat, bu özellik henüz test ediliyor olduğundan dolayı varsayılan sürenin 7 gün olarak belirlendiğini görüyoruz. Fakat özelliğin beta testlerinden sonra tüm kullanıcılar için yayınlandığı zaman, daha fazla süre seçeneklerinin de kullanıcılara sunulacağını tahmin edilmekte.

YORUM

Yorumlar 0