Microsoft, X Box Series X Türkiye Fiyatında İndirim Yaptı

Microsoft, X Box Series X Türkiye Fiyatında İndirim Yaptı

Microsoft, Xbox Series X’in Türkiye fiyatında aldığı ani bir kararla indirime gitti. Konsolun yeni fiyatı 8299 TL olarak teknoloji mağazalarında yerini almış durumda…

Yeni jenerasyon oyun konsolu Xbox Series X‘in Türkiye fiyatı ikinci defa değişti. Konsolun en son 9299 TL olarak açıklanan güncel fiyatında 1000 TL’lik bir indirim yapıldı. Series X oyun konsolu şu anda 8299 TL’den ön siparişe açılmış durumda.

Microsoft’un yaptığı bu ani indirim kararı PlayStation 5’in güncel fiyatına karşı yapılmış bir hamle olarak görülmekte. PS5, Series X’ten 1000 TL daha ucuz bir rakamdan, 8299 TL olarak ön siparişe çıkmıştı. 1000 TL elbette ülkemiz şartları için ciddi bir fark ve Microsoft büyük ihtimalle böyle bir risk almak istemedi.

Microsoft’un uygun fiyatlı sayılabilecek yeni konsolu Series S’in fiyatında ise henüz bir değişiklik olmadı. Series S, şu anda 5399 TL fiyat etiketi üzerinden ön siparişe açık durumda. Series S de en azından ilk tanıtıldığı zaman açıklanan fiyatı 4599 TL’ye indirilirse daha iyi olacak gibi.

Series X ve Series S Türkiye’de, tüm dünya ile aynı anda 10 Kasım’da piyasaya çıkacak.

YORUM

Yorumlar 0