Elon Musk SpaceX’in Mars’a Gideceği Tarihi Açıkladı

Elon Musk SpaceX’in Mars’a Gideceği Tarihi Açıkladı

Mars’a gitmek için pek çok uzay ajansı ve özel şirket hararetli bir çalışma içindeler. Bunlardan biri ve belki de en önemlisi Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX şirketi. Uluslararası Uzay İstasyonu‘na astronotlu bir görev yaparak, uzaya astronot taşıyan ilk özel şirket unvanı sahip olan SpaceX, şimdi ise Mars’a ulaşmanın planlarını yapmakta. Elon Musk’ın açıklamalarına göre ise bu planlarını sonucunu çok yakında göreceğiz.

SpaceX’in Mars’a Gideceği Tarih

Elon Musk, SpaceX’in Mars görevi ile alakalı oldukça önemli açıklamalar yaptı. Musk, açıklamalarında SpaceX’in Mars yolculuğu için de tarih verdi. Buna göre SpaceX, Starship uzay aracı ile birlikte 2024’te ilk insansız Mars seyahatine çıkabilmeyi planlıyor. Fakat planlamalara baktığımız zaman, Mars’tan önce Starship’in yapması gereken bazı görevler olacak.

Yapılan açıklamalara göre SpaceX 2021 yılında Starship ile uzaya açılacak. Bir sonraki yıl, yani 2022 yılında ise insansız Ay görevi yapacak. 2023 yılında ise SpaceX, Starship ile birlikte Ay’a insanlı bir görev düzenleyecek. Tabi birçok uzay görevinde olduğu gibi bu görevlerde de bir erteleme durumu olabilir.

 

 

YORUM

Yorumlar 0