Müjde! iPhone fiyatları ucuzluyor

Müjde! iPhone fiyatları ucuzluyor

Yeni iPhone 12 ürün ailesinin tanıtımının ardından gözler Apple cephesinden gelecek indirimlere çevrildi.

Apple’ın yeni nesil akıllı telefon ailesini oluşturan iPhone 12 modellerini tanıtmasıyla beraber söz konusu modellerin satışa sunulması heyecanla bekleniyor. Peki hâlihazırda satılan iPhone 11, iPhone XR ve iPhone SE modellerine ne olacak? Saydığımız bu iPhone modelleri bugün hâlâ güncelliğini koruyor ve önümüzdeki yıllar için de güncel kalmaya devam edecekler.

Kullanıcılar her zaman en yeni nesil iPhone’ları tercih etmek yerine bazen tüm ihtiyaçlarını karşılayabilen bir önceki jenerasyon iPhone modellerini de tercih edebiliyor. Burada en önemli etken, hiç kuşkusuz ki eski nesil iPhone’lara uygulanan indirimler… Apple’ın daha önce de dünya genelinde pek çok önceki nesil iPhone modellerinde indirime gittiği biliniyordu. Kullanıcıların beklediği haber nihayet geldi ve Apple şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde geçerli olmak üzere iPhone 11 ve iPhone XR modellerinde ciddi bir indirim uyguladı.

Apple bu indirimiyle beraber elindeki ürün stoğunu azaltmayı ve daha fazla kullanıcıyı güncel iPhone modellerine çekebilmeyi amaçlıyor. Yazımızda da belirttiğimiz gibi, bu fiyatlar yalnızca Amerika pazarına ait fiyatlardır. Türkiye’de ve dünyanın genelinde henüz nasıl bir fiyat uygulaması yapılacağı belirsizliğini korurken, Apple’ın bu güçlü indirim hamlesinin kısa sürede; aralarında Türkiye’nin de bulunduğu diğer ülkelere de yansıması bekleniyor.

YORUM

Yorumlar 0