iPhone 12 Serisinin Kamera ve Batarya Detayları Çıktı

iPhone 12 Serisinin Kamera ve Batarya Detayları Çıktı

Akıllı telefonlarla yaptığı sızıntılarla bilinen Max Weinbach, yarın duyurulacak iPhone 12 ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Telefonların kamera ve batarya özelliklerine değinen Weinbach, telefonların 30x’e kadar dijital yakınlaştırma yapabileceğini belirtti…

Teknoloji devi Apple, yarın düzenleyeceği etkinlikte yeni iPhone modellerini tanıtacak. Bugüne kadar sızmış olan bilgilerde, iPhone 12 serisinin dört farklı model şeklinde karşımıza çıkacağı görünüyordu. Tanıtıma saatler kala yeni iPhone modellerinin kamera ve bataryaları ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

 iPhone 12 mini ve iPhone 12, geniş açılı ana kamera ve ultra geniş açılı bir kameraya sahip olacaklar. iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’in ise geniş açışı bir ana kamera ve ultra geniş açılı kameraya ek olarak, telefoto kameraya da sahip olacağı ve LIDAR sensörü ile geleceği belirtiliyor.

Batarya Performansı Sevindirici Değil

iPhone 12 serisinin kamera özelliklerine ek olarak, telefonun batarya özellikleri ile ilgili de birtakım açıklamalar yapıldı. Ancak yapılan bu açıklamalar pek sevindirici değil. Çünkü Weinbach’a göre iPhone 12 mini’nin batarya kapasitesi, iPhone 11 kadar bile olmayacakmış. Pro varyantlar ise mevcut modellerden 1 saat daha fazla kullanım imkânı sunuyor.

YORUM

Yorumlar 0