iPhone 12 Touch ID Sensörü ile Gelebilir

iPhone 12 Touch ID Sensörü ile Gelebilir

Önümüzdeki hafta tanıtılması beklenen iPhone 12, Touch ID sensörüyle beraber gelebilir…

13 Ekim tarihinde tanıtılacağı açıklanan iPhone 12 serisi için geri sayım devam etmekte. Yeni iPhone modellerinin özellikleri merak edilirken, serinin önemli bir özelliği ortaya çıkmış bulunuyor. Apple’a yakın kaynaklar tarafınca paylaşılan bilgiye göre, iPhone 12 Touch ID ile birlikte gelebilir.

Bildiğiniz üzere, Apple iPhone X modelleriyle beraber Touch ID‘ye veda etmişti. Fakat bugün yapılan sızıntıyla Apple’ın iPhone 12 ile birlikte Touch ID‘yi de kullanıcılara sunacağını görülüyor.

Apple’ın neden böyle bir hamleye başvuracağı bilinmiyor. Fakat şirkete yakın kaynaklara göre, Apple’ın Touch ID‘yi geri getirmesinin en büyük sebebi ise ekran çentiğini küçülme çabası olarak gösteriliyor.

apple 12

Parmak izi okuyucusu ise telefonun sağ köşesinde bulunan güç tuşuna entegre edilmiş olan Apple, böylece iPhone X ile veda ettiği parmak izi okuyucusuna da geri dönüş yapıyor.

Daha önceden yapılan sızıntılarla birlikte 12 Mini modelinin 5.4 inçlik bir ekranın üzerine kurulacağı ifade edilmişti. Bununla beraber Apple’ın orta seviyeye konumlandıracağı B14 Bionic işlemcisinden de güç alacağı belirtilen modelin, 128 ve 256 GB dahili hafıza seçenekleriyle beraber geleceği de sızan bilgiler arasında.

YORUM

Yorumlar 0