Apple iPad Air 4’ün 4 GB RAM’e Sahip Olacağı Ortaya Çıktı

Apple iPad Air 4’ün 4 GB RAM’e Sahip Olacağı Ortaya Çıktı

Apple’ın yeni tableti iPad Air 4’ün Geekbench skoru ortaya çıktı. Geekbench sonuçlarında tek çekirdekte 1.583, çoklu çekirdekte 4.198 puan alan tabletin ayrıca 4 GB RAM’e de sahip olacağı görüldü…

Apple, çıkaracağı yeni cihazların RAM kapasitesi konusunda ağzı en sıkı şirketlerden bir tanesi ve iPad Air 4 için de aynı durum söz konusu oldu. Şirketin yeni tabletinin donanım özelliklerine dair bilinen şeylerden bir tanesi, iPhone cihazlardan önce yeni yonga setinin (A14 Bionic) kullanılacağı ilk cihaz olması.

Geekbench sonuçları, iPad Air 4’te kullanılacak olan A14 Bionic’in Snapdragon 865, Snapdragon 865 Plus ve Exynos 990’dan daha iyi bir performans vereceğini gösterse de ortaya çıkan farklı bilgiler de bulunuyor. Örneğin iPad Air 4, 4 GB RAM ile birlikte çıkacak. Şu an için LPDDR4x mi yoksa LPDDR5 standardında mı olacağı pek bilinmiyor.

Tabii şu an için bu ortaya çıkan donanım bilgileri Apple tarafından resmi ağızla doğrulanmış değil. Dolayısıyla iPad Air 4’ün profesyonel alanlarda da kullanılabileceğine dair tahminlerin ne kadar tutarlı olacağını cihaz çıktıktan sonra göreceğiz. Ancak A14 Bionic yongasının bu konuda oldukça umut vaat edici olduğunu söyleyebiliriz.

YORUM

Yorumlar 0