iPhone 12 Çıkmadan iPhone 13 Sızıntıları Gelmeye Başladı

iPhone 12 Çıkmadan iPhone 13 Sızıntıları Gelmeye Başladı

iPhone 13 serisinde Apple’ın ekran boyutları korunurken, entegre dokunmatik panel ve LTPO gibi verimlilik odaklı yeni teknolojiler ile farklılaştırmaya gideceği iddia ediliyor…

Apple henüz iPhone 12 serisinin lansmanını gerçekleştirmiş değil fakat şimdiden bazı güvenilir kaynaklar iPhone 13 serisi ile ilgili bilgiler vermeye başladı. İlk olarak ekran boyutları ve ekran teknolojisi gündemde.

iPhone 13 Özellikleri

iPhone 12 serisi bilindiği üzere 5,4 inç, 6,1 inç ve 6.7 inçlik ekran boyutlarıyla gelecek. OLED ekranları yüzde 80 oranında Samsung, yüzde 20 oranında da LG ve BOE firmaları tedarik edecek.

Gelecek yıl ise iPhone 13 serisinde de aynı boyutlar planlanıyor. iPhone 13 mini olarak kalması beklenen en küçük model 5.42 inçlik OLED ekranla devam ediyor. iPhone 13 ve iPhone 13 Pro ismini alacak modellerde 6.06 inçlik boyutlar bulunuyor. iPhone 13 Pro Max ise 6.67 inçlik OLED ekrana sahip olacak.

Amiral gemileri genelde bir veya bir buçuk yıl öncesinden planlanmaya başladığı için sızıntıların olması gayet normal. İlerleyen aylarda iPhone 13 serisi ile ilgili daha fazla bilgi internette dolaşacaktır.

YORUM

Yorumlar 0