RTÜK Spotify’ın Kapanabileceğini Belirtti

RTÜK Spotify’ın Kapanabileceğini Belirtti

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Spotify ve FOXplay için lisans başvurusu yapmaları konusunda uyarıda bulundu. Kurul, ilgili yayıncı kuruluşların başvuru yapmamaları halinde erişim engeliyle karşılaşacaklarını söyledi…

Son dönemlerde internetteki yayın platformlarının Türkiye’de faaliyet göstermeye devam edebilmesi için Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na lisans başvurusunda bulunması gerekiyordu. Dünya genelinde birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de faaliyet gösteren Netflix, Amazon Prime ve Mubi gibi yayın platformları, bu yasa sonrasında lisans başvurularında bulunmuştu. Fakat bazı platformlar bu başvuruyu yapma konusunda biraz geç kalmış görünüyor.

RTÜK’ten Spotify ve FOXplay’e Önemli Uyarı

RTÜK Kurulu, ücretin ödenmesi sonrasında lisans işlemlerinin tamamlanmaması gibi bir durum söz konusu olursa yayıncıların yayınlarını 3 ay daha devam ettirebileceklerini ifade etti. Yapılan bu duyuru sonrasında başvuru yapılmazsa 72 saat içerisinde yayınlara son verilmesi gerekiyor. Başvurunun yapılamaması durumundaysa suç duyurusunda bulunulacağı ve sulh ceza hakimliğinden ilgili yayın kuruluşlarına erişim engeli isteneceği belirtiliyor.

YORUM

Yorumlar 0