Instagram Hikayeleri Facebook’a Taşınacak! İşte Ayrıntılar…

Instagram Hikayeleri Facebook’a Taşınacak! İşte Ayrıntılar…

Instagram ve Facebook yeni ortak özelliklerle kullanıcıları şaşırtmaya devam ediyor. Bu özelliklerden en yenisi Instagram hikayelerinin Facebook’a aktarılacak olması. Facebook, aldığı yeni karar ile bu hikayeleri artık kendi platformunda da gösterecek…

Facebook, çoğu sosyal medya uygulamasının patronluğunu üstleniyor. Facebook’un sahibi Mark Zuckenberg’in talimatı ile Instagram ve WhatsApp gibi uygulamalar Facebook ile bazı noktalarda kesişebiliyor.

WhatsApp’tan Facebook Rooms’a bağlanarak görüntülü görüşmelerin gerçekleştiriliyor olabilmesi bunun en büyük örneklerinden.
Bu doğrultuda Facebook, Instagram ile arasındaki bağı daha da kuvvetlendirecek gibi görünüyor. Nasıl mı?

Hikayeler Facebook’a gelecek

Yakın bir zamanda Hikayeler direkt olarak Facebook profilinde paylaşılabilecek. Yani Instagram’da paylaştığınız bir hikayeyi tekrar Facebook üzerinden paylaşmak zorunda olmayacaksınız.

Bu hikayeler Facebook’ta pembe ve turuncu arasında bir renk ile kendini belli edecek. Facebook’ta yapılan hikaye paylaşımları ise mavi renkte olmaya devam edecek. Böylece renklerin dili ile kullanıcılar hangi hikayenin aslında hangi platforma ait olduğunu anlayabilecek.

Facebook’un yakın zamanda kullanıcılarına sunacağı bu özelliğin henüz test aşamasında olduğu öğrenildi. Test sürecinin başarı ile sonuçlanmasının hemen ardından yeni özellik tüm kullanıcılara sunulacak. Tabi bunun için bir güncelleme yayınlanması gerekiyor.

Bunun ardından Facebook kullanıcıları, hikayelerini yeniden paylaşmak zorunda kalmayacak. Aynı durum diğer sosyal medya kullanıcıları için de geçerli olacak.

YORUM

Yorumlar 0