Apple’dan Rakiplerine Ağır Gönderme

Apple’dan Rakiplerine Ağır Gönderme

Apple yayınladığı reklam filmi ile rakiplerinin güvenlik konusundaki zafiyetlerine vurgu yaptı. Kişisel verilerin kimse ile paylaşılmaması gerektiğine dair yapılan vurgu mizahi bir dil ile ele alınmış.

Marka, dijital mecralara yönelik yeni bir reklam filmi paylaştı. Reklam filminin içeriğine göre rakip platformların veri gizliliğini yeterince sağlayamadığına dikkat çekildi. Reklamın son kısmında ise “Bazı şeyler size özel kalmalı. iPhone bunun için var.” Sloganı kullanıldı.

Reklamın içeriğinde, kullanıcıların arama sorgularının, konum ve şifrelerinin, sağlık verilerinin üçüncü kişi ve kuruluşlar ile paylaşılmaması gerekliliği kinayeli bir yol ile anlatılmış. Şirket verilerin korunması konumunda gerçekten de üstünlüğe sahip. Hatta İos 14 güncellemesi, gizlilik noktasında daha da yetenekli olacak.

iPhone, Safari tarayıcısı ile çerez izleyicilerini ortadan kaldırır. Reklamverenlerin izlemelerine karşı önlem almak isterseniz akıllı takip önleme özelliğini devreye almanız yeterli.

iPhone’da, lredi kartı ve banka bilgileri Apple tarafından gizlenmektedir. Apple, kullanıcı ile ilişkilendirilebilecek işlem bilgilerini saklamaz.

Kredi ve banka kartı numaralarınız Apple tarafından gizlenir ve Apple, sizinle ilişkilendirilebilecek işlem bilgilerini saklamaz.

iPhone telefonlarda parola, Touch ID veya Face ID ile kilit varken sağlık uygulaması üzerindeki fitness verileri şifrelenir. watchOS ve iOS’in en güncel sürümlerini kullanıyorsanız ve iki faktörlü doğrulama cep telefonunuzda etkinse Apple’ın okuyamayacağı şekilde yedekleme yapılmaktadır.

YORUM

Yorumlar 0