En ucuz 5G’li Telefon: Samsung Galaxy A42 5G

En ucuz 5G’li Telefon: Samsung Galaxy A42 5G

Akıllı telefon piyasasının liderliğini elinde bulunduran Samsung, büyük bir bomba ile geliyor. İşte Samsung’un en ucuz 5G’li telefon olarak piyasaya sunduğu Galaxy A42 5G!

Samsung firması, yeni çıkardığı ürün ile adeta Çin’li teknoloji devlerinden Xiaomi’ye meydan okuyor! En ucuz 5G’li telefon Galaxy A42 5G olacak.

5G yarışında rakiplerinden önde bir yer almayı hedefleyen Samsung, bunun için önemli bir hamle yaptı. Güney Koreli teknoloji devi, bütçe dostu bir 5G akıllı telefon modelini duyurdu. Samsung’un yeni modelinin adı Galaxy A42 5G.

Samsung, telefona ait bazı görselleri ve özellikleri paylaştı. Yalnız, içeriklerle ilgili kesin detaylar:

Galaxy A42 5G 6.6 inçlik Super AMOLED bir ekranla karşımıza çıkacak. Parmak izi okuyucusu ekran altında yer alacak ve telefon damla çentik tasarımı ile kullanıcıların beğenisine sunulacak. Telefonun arka kısmında kare şeklinde konumlandırılan 4’lü kamera sistemi kullanılacak. Ön yüzde ise tek bir selfie kamerası olacak. Zaten paylaşılan bilgiler de sadece bunlarla sınırlı. Net bir fiyat belirtilmese de A42 5G’nin en ucuz 5G destekleyen telefon olması konusunda Samsung’un söz verdiğini söleyebiliriz. Şu anda bilinen en ucuz 5G destekli telefon Xiaomi’ye ait. Samsung bu hamle ile birlikte Çin’li şirkete açık şekilde meydan okuyor.

YORUM

Yorumlar 0