iPhone 12 Ailesi İle Birlikte AirTags de Geliyor

iPhone 12 Ailesi İle Birlikte AirTags de Geliyor

iPhone 12’nin yanında AirTags’in de geleceğini  bildiriliyor. İşte detaylar…

Apple’ın yeni amiral gemiliğini üstlenecek iPhone 12 piyasaya giriş yapmaya hazırlanırken teknoloji devi, yalnız iPhone 12’yi değil iPhone 12 ailesini tanıtacak gibi.

Geniş bir ürün kitlesini kullanıcılarına sunmayı planlayan Apple’da hazırlıklar tüm hızı ile sürüyor. Güvenilir kaynaklara göre modeller yalnız olmayacak. Aynı kaynaklar iPhone 12’nin yanında Air Tags’in geleceğini de bildiriyor.

Apple’ın eylül ayında tanıtım yapacağı konuşulurken bir anda bilgiler değişmeye başladı. Son bilgilere bakılırsa Apple, eylül değil ekim ayında dört yeni İphone 12 modelini bir arada tanıtacak. Bu modellerle birlikte uzun süredir konuşulan AirTags de piyasaya tanıtılacak iddiası var. Peki nedir bu AirTags, ne işe yarar?

Sızdırılan bilgilere kulak verilecek olursa takip aksesuarı olan AirTags U1 çip biriminden güç alıyor. U1 çipin en büyük avantajı ise takip aksesuarının Ultra Geniş Bant (UWB) kullanıyor olması. iPhone 11 modellerinde bulunan UWB desteği, teknik açıdan konum belirleme durumunda Bluetooth ve WİFİ teknolojisine göre çok daha hassas çalışmakta. Apple’ın ‘günlük eşyalarınızı bundan sonra kaybetmeyeceksiniz’ sloganı ile tanımladığı ve tamamen su geçirmez olan AirTags, Apple Watch gibi manyetik olarak şarj edilebilecek. Fakat saat pili olarak kullanılma ihtimali de var. Bu modelin kullanımı ile istenilen eşyanın takip edilebileceği söyleniyor.

YORUM

Yorumlar 0