iPhone 12 İçin Aksesuarsız Gelecek İddiası

iPhone 12 İçin Aksesuarsız Gelecek İddiası

iPhone 12 serisinin tanıtımı için nefesler tutulurken, yeni seri hakkındaki bilgiler de gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. iPhone serisinin kutusundan şarj aleti çıkmayacağına dair iddialar daha önce gündeme gelmişti. TrendForce’un paylaştığı yeni rapora bakılırsa, bu iddialar doğrulanmış oluyor.

Rapordaki verilere göre Apple’ın iPhone 12 serisi aksesuarsız olarak karşımıza çıkacak. Hatta önceki modellere göre oldukça yüksek bir fiyatla da karşımıza çıkacak. Şarj cihazları ile birlikte kablolu kulaklıklar da kutuda yer almayacak. Yani buradan anlaşılacağı üzere Apple’ın 20 W hızlı şarj aleti ücretli olacak. Tabi bu iddiaya inanmayanların sayısı bir hayli yüksek. Mesela, ülkemizde iPhone 12’lerin kutusundan şarj cihazı çıkmaması nasıl bir karşılık bulur? Tabi bu sorunun cevabını kullanıcılar verecek.

5G ve Pro modellerindeki Lidar yeni özelliği ve bunun gibi diğer yeni özelliklere bakılırsa Apple’ın maliyet düşürme düşüncesi olası gibi görülüyor. Fakat bunu aksesuar üzerinden yapması normal karşılanacak gibi durmuyor.

Yeni cihazlar için beklentiler şu yönde;
iPhone 12: 699 veya 749 dolar başlangıç fiyatı
iPhone 12 Max: 799 veya 849 dolar başlangıç fiyatı
iPhone 12 Pro: 1049 veya 1099 dolar başlangıç fiyatı
iPhone 12 Pro Max: 1149 veya 1199 dolar başlangıç fiyatı

YORUM

Yorumlar 0