Fiyatı Ucuz Olunca Yok Satan Telefon: Realme C12

Fiyatı Ucuz Olunca Yok Satan Telefon: Realme C12

Çinli telefon markasının satışa çıkardığı orta segment cep telefonu modellerinden Realme C12, saniyeler içinde tükendi.

Bir süre önce C12 modelini satışa sunan, Çinli teknoloji devlerinden telefon markası, bu modelin satışına dair verileri paylaştı. Çinli üretici Realme’nin açıkladığı rakamlara göre C12 modeli, satışa sunulduktan saniyeler sonra tükenmiş. telefon firması, ilk partide C12 modelinin 60.000 adet satıldığını duyurdu.

Peki cep telefonu kullanıcılarının anında tükettiği Realme C12 kullanıcılara ne vaat ediyor? İşte detaylar…

Realme C12 MediaTek tarafından üretilen Helio G35 yongası ile çalışıyor. 32 GB dahili hafızanın yanı sıra 3 GB Ram sunan ve depolama alanı microSD kart aracılığı ile büyütülebilen telefonun 6.000 mAh’lık dev bataryası dikkat çekiyor. 6.5 inçlik IPS LCD panel ile karşımıza çıkan telefonun çözünürlüğü ise 720 x 1560.

Kamera sistemi üçlü olan telefonun kamera çözünürlükleri sırası ile 13MP + 2MP + 2MP. Selfie kamerası ise 5 MP. Realme UI 1.0 ara yüzü ile gelen ve Android 10 ile çalışan Realme C12 özellikle fiyat ile çok fazla dikkat çekiyor. Hindistan’da telefonun fiyatı sadece 110 euro. Daha doğrusu Hint parasını euroya çevirince bu rakam çıkıyor. TL’ye çevirecek olursak 957 TL gibi bir değer karşımıza çıkıyor.

Cihazın Türkiye’de satılıp satılmayacağı ise belli değil.

YORUM

Yorumlar 0