Çin Merkezli Vivo’nun İddialı Akıllı Telefonları Eylül’de Türkiye’de!

Çin Merkezli Vivo’nun İddialı Akıllı Telefonları Eylül’de Türkiye’de!

Çin merkezli dev teknoloji şirketi Vivo resmen Türkiye’ye geldi. Eylül ayında telefonlarını satışa sunmayı planlayan Vivo, telefon dünyasında rekabeti artıracak.

Türkiye’de ofis açan Çin merkezli Vivo, 26 Ağustos’ta yapacağı toplantı ile satışa başlayacağını duyuracak. Huawei ve OPPO’dan sonra Türkiye pazarına giren Vivo Pazar payında 6. Sırada yer alıyor. Böylece Türkiye’ye, dünyanın akıllı telefon piyasasında en büyük pazar payına sahip olan ilk 6 telefon girmiş bulunuyor.

Dev teknoloji şirketi bu ay yapacağı açıklamalarda Eylül ayında satışa başlayacağını duyuracak. Ancak Vivo’nun hangi telefon modeli ile Türkiye piyasasına gireceği henüz netlik kazanmış değil.

Çin’de akıllı telefon piyasasının büyük bir bölümüne sahip olan firma, orta ve üst seğmen telefon üretimiyle tanınıyor. Dev teknoloji şirketinin birçok telefon modeli bulunuyor. Vivo’ya yakın olduğu bilinen kaynaklardan alınan bilgilere göre şirket orta segment bir model ile Türkiye pazarına girmeyi planlıyor. Vivo’nun Türkiye’ye gelmesiyle birlikte rekabetin de artacağı görülüyor.

YORUM

Yorumlar 0