Haber

Epic’e Büyük Tehdit: Apple Epic’in Lisansını İptal Edecek!

Epic Games, Apple’ın her yönden saldırdığını ve Epic’in bu savaştan büyük zararla ayrılacağını dile getirdi. Apple Epic Games’e ambargo uygulayacak.

Geçtiğimiz günlerde Apple ve Google ile Epic Games’in arasında yaşanan ödeme seçeneği gerginliği tırmanıyor. Epic Games, Fortnite için mahkemeye başvuracağını açıklamasından sonra Apple, Epic’i ambargo ile tehdit etti. Epic Games, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre iki hafta içerisinde Fortnite’ı Apple’ın istekleri doğrultusunda güncellemez ise Epic Games’in App Store lisansını iptal edeceğini söyledi.

Şirket sadece lisansı iptal etmekle kalmayacak aynı zamanda da Epic Games’in Unreal Engine oyun motorunun yeni modelleri de App Store’da kullanılamayacak. Bu durum ise Epic Games’i oldukça endişelendirmiş durumda.

Epic Games ise yaptığı açıklamada Epic’in tüm faaliyetlerine her cepheden saldırı düzenlediklerini, Epic’in davayı kazanacağını ancak bu süreç içerisinde geri dönüşü olmayan zararlar göreceğini dile getirdi.

Şirket cephesinden ise herhangi bir açıklama henüz gelmedi. Epic’in bu savaşta geçtiğimiz günlerde Facebook ve Spotify’dan destek aldığı biliniyordu. Apple ise Fortnite’ı App Store’den kaldırmıştı. Epic Games açtığı davayı kazanacağını düşünse de Apple’ın sert yaptırımları karşısında ayakta kalabileceği merak konusu.

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu