Apple Koronavirüs Salgınından Daha Fazla Etkilenecek

Apple Koronavirüs Salgınından Daha Fazla Etkilenecek

Apple, pandemiden oldukça etkilenecek. iPhone 12 tanıtım tarihi ile belli olan etkilenme süreci Apple oldukça zor duruma sokabilir.

Çin’de 2019 Aralık ayında ortaya çıkan koronavirüs tüm dünyaya yayılmasıyla beraber salgın haline gelmişti. Tüm dünyada ekonomik etkileri olan salgın teknoloji firmalarını da oldukça etkiledi. Apple’ın satışları ise pandemi nedeniyle oldukça düştü. Gelen bilgilere göre; Apple Watch Series 6 ve iPad’i 7 Eylül 2020’de satışa sunacak. Iphone 12 modeli ise bir ay gecikmeli olarak piyasaya sürülecek. Apple’ın son telefon modeli olan iPhone 12’nin 12 Ekim’de tanıtım yapılması bekleniyor. iPhone 12 ise en erken 19 ekimde satışa sunulacak.

Salgından etkilendiği belli olan marka bu yıl 4 farklı telefon modeli çıkarmayı planlıyor. Sahip olduğu özelliklerle 2020 ve 2021 yılının en hızlı işlemcilerine sahip olan Apple A14 modeli önümüzdeki yıl çıkması planlanıyor.

Türkiye fiyatı belli

Apple’ın iPhone 12 modelini Türkiye’de 8.499 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunacak. Ancak kutu içeriğinde şarj adaptörü ve Earpods Lightning kulaklık olmayacak. Bu ürünler 799 dolardan başlayan fiyatlarla satılacak.

YORUM

Yorumlar 0