Amazon’un Yeni Projesi! Sahte Ürünlere Karşı Savaş Açtı!

Amazon’un Yeni Projesi! Sahte Ürünlere Karşı Savaş Açtı!

Amazon yeni projesi Project Zero’yu duyurdu. Bu proje ile Amazon, uzun bir süredir sıkıntı yaşadığı sahte ürünlere diğer birçok şirket gibi savaş açtı.

Amazon sahte ürünler savaşına aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 17 ülke ile dahil oldu. Bu hamle ile şirket koruma altına aldığı ülke sayısını artırmış oldu. Project Zero ile dev şirket 10.000’den fazla marka ile anlaşmayı başardı. Başlattığı proje ile yapay zekâ kullanarak sahte ürünleri ayıklamayı planlıyor.

Proje kapsamına Türkiye, Avustralya, Brezilya, Suudi Arabistan, BAE, Hollanda ve Singapur gibi 17 ülke dahil edildi. Türkiye’nin de dahil edilmesi, pazarın ne ölçüde önemli olduğuna dair ciddi bir işaret olarak yorumlandı.

Amazon Global Müşteri Güvenliği ve Satıcı Desteği’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dharmesh Mehta, birlikte çalıştıkları tüm marka ve müşterileri Project Zero ile koruma altına aldıklarını dile getirdi.

Bu proje ile bir günde 5 milyardan fazla ürünün taranması sağlanacak. Proje ile firma, sahte ürün satışını engellemek istiyor. Yapay zekâ ile ürünlerin seri numaraları tanımlanarak, markaların paketleme ve üretim süreçlerine dahil olunacak ve böylece ürünlerin orijinalliği teyit edilecek.

YORUM

Yorumlar 0