Instagram’da Önlem: Sahte Hesaplar Kapanacak!

Instagram’da Önlem: Sahte Hesaplar Kapanacak!

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya araçlarından olan Instagram sahte hesapları kapatacak. Dev şirket, sahte hesapları tespit edip kalıcı olarak silecek.

Sosyal platformunda yeni önlemler almak isteyen Instagram, hesapların gerçek kişiler tarafından kullanılmadığını tespit ettiği halde kapatacak. Birçok sahte hesaba ev sahipliği yapan Instagram’ın sahte hesaplar ile olan savaşı kolay olmayacak.

Instagram kimlik doğrulaması ile sahtelik şüphesi uyandıran hesapları tespit etmeyi amaçlıyor. Sosyal medya platformu ile bu bilgilerini paylaşan kullanıcıların hesapları açık kalacak. Kademeli olarak tespit yapacak olan Instagram ilk etapta doğrulama bilgilerini paylaşamayan veya geç kalan hesapların paylaşımlarını daha az kitlelere ulaştıracak, bilgilerin paylaşılmaması halinde ise hesaplar kalıcı olarak silinecek.

Seçimlerin Katkısı Var

Instagram’ın bu hamlesinde yaklaşan ABD seçimlerinin payı oldukça büyük. Yanlış bilgi yayılımının sık olduğu mecrada bu tarz durumlar engellenmeye çalışılacak. Instagram’ın almış olduğu bu kararı ise nasıl hayata geçireceği merak konusu. Uygulama, bir hesabın kullanıcılarını tarayarak ağırlıklı olarak bölge dışından gelmiş olması şüpheli bir durum olarak görünecek.

YORUM

Yorumlar 0