Royal College of Art öğrencileri ve OPPO’dan insanlaştırma teknolojisi işbirliği

Royal College of Art öğrencileri ve OPPO’dan insanlaştırma teknolojisi işbirliği

Global teknoloji şirketi OPPO, lisans üstü Royal College of Art öğrencileri tarafından tasarlanan ve “teknolojiyi hayatımıza daha sorunsuz bir şekilde entegre etme” konusunda yardımcı olabilecek ürünler sunuyor.

OPPO’nun “İnsanlaştırma Teknolojisi” başlıklı yazısı, öğrencileri teknolojiyi “daha insancıl” hale getirmenin yollarını hayal etmeye zorladı ve bu da çocuk dostu cihazlardan modüler bir akıllı telefona kadar çok çeşitli ürün koleksiyonuna yol açtı. OPPO Londra Tasarım Merkezi’nden Jintong Zhu, bu atılımı şu şekilde açıklıyor: “OPPO, sanatı ve tasarımı yenilikçi teknolojiyle birleştiren ürünler sunmaya kendini adamıştır.”

Şimdi hep beraber bu ürünlere daha yakından bakalım.

Nect

Nect, Lilin Jiao tarafından cep telefonunun şarjının bitmemesini sağlamak amacıyla insanların evinde kullanması üzere geliştirilen kablosuz bir “hava şarj” teknolojisidir. Konsept, ilhamını doğada bulunan parazitik ilişkilerden alıyor ve cep telefonunun yakındaki ürünlerden enerji toplayarak kendisini şarj etmesine imkan sağlıyor.

Animate

Animate, Matthieu Muller’in teknolojiyi çocuklar için erişilebilir ve ilgi çekici hale getirmek için tasarladığı robotik bir oyuncak yapma aparatıdır. Aparat, karton parçalar ve oyuncak yapmak için birleştirilebilen çok sayıda parlak renkli elektronik bileşen ve çocuklara tasarımlarında yardımcı olacak bir el kitabı içerir.

SmartKit

Matthieu Muller’in başka bir projesi ise akıllı telefonlarla birlikte kullanılmak üzere tasarlanmış üç karton oyuncak seti olan SmartKit. Çocuklar, bir akıllı telefonun hoparlörü veya flaşı gibi özelliklerini kullanarak araba, uçak ve uzay gemisi içeren oyuncakları canlandırabiliyor. Muller, çocukların “fiziksel ve dijital dünyayı” bu şekilde birleştirerek, teknoloji ile sağlıklı ilişkiler geliştirmesini umuyor.

Duo

Duo, Roc H Biel’in elektronik bir çekirdek ve değiştirilebilir ekran olmak üzere iki bölümden oluşan modüler bir akıllı telefon konseptidir. Bu modüler tasarım, cihazın akıllı telefondan tablete dönüştürülmesini sağlıyor ve böylece kullanıcılar verilerine her zaman tek bir kaynaktan erişebiliyor.

Fenics

Roc H Biel ayrıca OPPO ile oyunlarda veya drone-kamera gibi dijital araçlara güç sağlamak için kullanılabilen modüler bir uzaktan kumanda olan Fenics’in geliştirilmesi üzerinde de çalıştı.

Wearloop

Wearloop, kullanıcıların kirli çamaşırlarını asabileceği ve daha sonra havayı ve UV ışığı kullanarak temizleyebileceği duvara monte bir cihazdır. Cihaz, Eric Saldanha tarafından giysilerin aşırı yıkanması, kurutulması, ütülenmesi ve kuru temizliği ile ilgili olumsuz çevresel etkiye yanıt olarak geliştirildi.

 

 

YORUM

Yorumlar 0