En Çok OkunanlarHaber

Yok Artık! Wi-Fi Şifresi Kıran Uygulama Wifi Free

İnternetin hayatımızın vazgeçilmezi haline geldiği bu dönemde ‘birilerine’ en en çok sorduğumuz sorulardan biri de kablosuz ağ (wireless) şifresi oluyor. Geziyoruz, kafelere gidiyoruz en nihayetinde. Buralarda yani internetin halka açık olduğu yerlerde sunulan internet bağlantısı ihtiyacımızı karşılıyor olsa da, her mekanın şifresine erişebilmek pek mümkün olmuyor.

Peki, etrafınızdaki wifi şifrelerini görmenizi sağlayan bir uygulama olduğunu söylesek nasıl olurdu? Korkmayın, hayır hayır korkun böyle bir uygulama gerçekten var…

wifi-free

İnternet şifrelerine erişim!

Android platformunda yer alan Wifi Free isimli uygulama ile halka açık, cafe, özel kurum, şehir, devlet dairesi gibi birçok adresin kablosuz ağ şifresini bulabilmeniz mümkün.

Öncelikle uygulamayı indirmeniz gerekiyor sonrasında ise uygulamayı çalıştırarak GPS sinyalinizi açmanız yeterli. Uygulama internet gereksinimi duymuyor ve GPS sinyaliyle size yakın alanlardaki modem şifrelerini sunuyor.

Nasıl mı? Okumaya devam edin…

wifi-free-2

Programı çalıştırdıktan sonra üst kısımdaki konum butonuna tıklamanız gerekiyor. Tıkladıktan sonra ise üst kısımda ki haritada konumunuz çıkıyor. Ve etrafınızda bulduğu internet sinyallerini gösteren konumlar belirtiliyor.

Uygulamadaki haritanın altında ise sinyallerin geldiği mekanların isimleri yer alıyor. Bu wifi noktalarından sinyalinizin güçlü olduğu herhangi birine tıklayarak internet şifresine erişim sağlayabilmeniz mümkün. Uygulama stabil şekilde çalışmakla birlikte bu işlem için herhangi bir ücret talep etmiyor. Bu nedenle kısa süre de milyonlarca kullanıcı tarafından indirildi.

wifi-free-4

Evlerde yer alan modemlere erişim söz konusu değil

Uygulama, yalnızca şifrenin paylaşımı halka açık olan ve paylaşımına izin verilen adreslerin wifi şifrelerini sunuyor. Evlerde yer alan bireysel modemlerin şifresini bu uygulama ile öğrenmeniz mümkün değil. Uygulama da yer alan “Share” seçeneğine tıkladığınız da bağlı olduğunuz modemin bilgilerini paylaşabiliyorsunuz (yok artık).

Uygulama şu an sadece Android platformunda sunuluyor. Bu bir uzman yorumudur; Wifi free App Store’da yer alması mucize olur.

Uygulamayı ücretsiz olarak indirmek mümkün. Uygulamayı buraya tıklayıp Android cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Haberin devamında ve üstte yer alan kullanıcı yorumları, Google Play’deki Wifi Free indirme sayfasından alınmıştır.

wifi-free-3wifi-free-5

[btn url=”https://teknolojituru.com/2017/05/30/iphone-8-boyle-gorunecek/” text_color=”#aa3027″ bg_color=”#e5e5e5″ icon=”” icon_position=”start” size=”18″ id=”” target=”on”]iPhone 8 nasıl görünecek? Buraya tıklayınız…[/btn]

TT – TeknolojiTuru

Yazar: Hakan Yılmaz

BENZER HABERLER

2 Yorum

  1. Android Wifi Şifre Bulma Premium 100/100 Çalışıyor Wifinizin Güvenliğini Test Edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu