Instagram Lite kapatıldı! Yerine yeni uygulama geliyor

Instagram Lite kapatıldı! Yerine yeni uygulama geliyor

Instagram donanımı düşük telefonlar ve internet bağlantısı kötü bölgeler için sunduğu Instagram Lite uygulamasını kapattı. Yapılan açıklamada yakında yeni bir uygulamanın yapılacağı belirtildi. Düşük boyutu ve veri tasarrufu sağlayan özelliği nedeniyle özellikle az gelişmiş ülkelerde yoğun bir şekilde kullanılan Instagram Lite uygulamasının geçtiğimiz ay kapatıldığı ortaya çıktı. Mevcut durumda uygulamayı kullananlara Instagram son sürüm uygulamasını veya web arayüzünü kullanabileceği belirtildi.

Instagram Lite yerine yeni uygulama geliyor

2018 yılında Mekika’da kullanımı açıldıktan sonra Peru, Kenya ve Filipinler gibi ülkelerde resmi olarak kullanılan Instagram Lite apk dosyası sayesinde isteyen kişiler tarafından da kullanılabiliyordu. 58KB boyutu ve az veri tüketimi nedeniyle tercih edilen uygulama Android Police sitesi tarafından yazılan rapora göre 12 Nisan’da Play Store’dan kaldırıldı. Facebook tarafından yapılan açıklamada Instagram Lite uygulamasından elde edilen verilere göre yeni bir benzer uygulamanın geliştirilebileceği belirtildi.

Instagram Lite benzeri Lite uygulamalar düşük donanımlı cihazlar tarafından kullanılıyor. Spotify, Twitter, Uber, Facebook ve Uber gibi birçok firmanın Lite uygulaması bulunuyor.

Yeni Twitter özelliği ve Tweet zamanlama geliyor

Yerli görüntülü görüşme uygulaması Havelsan Diyalog tanıtıldı

YORUM

Yorumlar 0