Zoom uygulamasına ciddi rakip! Google Duo bilgisayara geliyor

Zoom uygulamasına ciddi rakip! Google Duo bilgisayara geliyor

Coronavirüs salgını ile birlikte kullanımı artan videolu görüşme sektöründe, Google Duo yeni güncelleme ile Zoom uygulamasına ciddi bir rakip haline geliyor. Uzun bir süredir kullanımda olmasına rağmen rakipleri karşısında geri planda kalan Google Duo‘ya yeni bir güncelleme yapıldı. Şu ana kadar akıllı telefonlar ve tabletlerde kullanılabilen Google Duo Chrome üzerinden de kullanılabilecek. Bu sayede tüm bilgisayarlardan Google Duo uygulaması ile görüntülü sohbet yapılabilecek.

Google Duo yeni özellikler

Google videolu görüşme alanında geride kalmamak için daha önce birçok deneme yaparken uzun süredir Duo uygulaması üzerinde geliştirmeler yapıyordu. Yeni güncelleme ile Google Duo videolu görüşmede kullanıcı sayısını 12’den 32’ye çıkararak önemli bir geliştirme sağladı. Kişi sayısının arttırılmasının haricinde Aile görüşmesi adından yeni bir mod eklendi. Bu modda görüşme sırasında filtre kullanarak ve çizim yaparak eğlenceli anlar geçirilebilecek.

Google hesabı olan herkes Google Duo uygulamasını ücretsiz olarak kullanabilecek. Yeni güncellemenin en önemli özelliği kişi sayısının 12’Den 32’ye çıkması şuanda sadece Chrome tarayıcısı üzerinde yapılabilirken çok yakında mobil cihazlara da gelmesi bekleniyor.

Yeni Zoom hack iddiası: Binlerce öğretmenin bilgileri çalındı

YORUM

Yorumlar 0