Lenovo oyuncu telefonu özellikleri belli oldu

Lenovo oyuncu telefonu özellikleri belli oldu

Daha çok dizüstü bilgisayarları ile tanıtına Lenovo akıllı telefon piyasasında daha rekabetçi olmak için ilk oyuncu telefonunu satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Birçok akıllı telefon modeli bulunmasına rağmen Samsung, Huawei ve Xiaomi gibi markaların gerisinde kalan Lenovo oyuncu telefonu ile bu açığı kapatmayı planlıyor. Dizüstü bilgisayar modellerinde Legion serisiyle oyun performanslı cihazlar üreten Lenovo oyun telefonu için de Legion ismini kullanacak. Telefonun geliştirilmesi sürerken internette cihazın tanıtımda kullanılacak afiş ve diğer görsellere ait bilgiler sızdırıldı.

Lenovo oyun telefonunun özellikleri

Lenovo Legion adıyla piyasaya sürülmesi beklenen cihazda üst düzey özelliklere yer verecek. Snapdragon 865 ile gelecek olan cihaz UFS 3.0 depolama ve LPDDDR5 RAM‘e sahip olacak. Cihaz ekran performansıyla da dikkat çekerek 2340 x 1080 FHD+ çözünürlüğü, 270 Hz dokunmatik tazeleme 144 Hz ekran tazeleme hızına sahip olacak. Cihazın ekran boyutu ise henüz bilinmiyor.

Huawei Nova 7 Pro tanıtıldı! Kamera performansı dikkat çekiyor

Oyun telefonu odaklı özellikleri ile dikkat çeken telefon kamerası ile de rakiplerinden arkada kalmayacak. 64 MP ana kameraya 16 MP geniş açılı lens eşlik edecek. Ön tarafta ise 20 MP çözünürlüğünde yandan açılır kamera yer alacak.

Xiaomi’den çılgın telefon! 18 GB RAM’li Xiaomi Otix Phone Pro

YORUM

Yorumlar 0