Yerli görüntülü görüşme uygulaması Havelsan Diyalog tanıtıldı

Yerli görüntülü görüşme uygulaması Havelsan Diyalog tanıtıldı

Son dönemde kullanımı artan görüntülü görüşme uygulamaları arasına yerli bir uygulama daha katıldı. Savunma sanayine ürettiği ürünler ile tanınan Havelsan Diyalog adında görüntülü görüşme uygulaması geliştiriyor. Kısa bir süre sonra kullanıma sunulması planlanan uygulamanın geliştirilmesinde sona gelindi. Havelsan Diyalog uygulamasının Zoom, Whatsapp ve Google Meet gibi popüler uygulamalara alternatif olması amaçlanıyor. Uygulamada ayrıca popüler görüntülü görüşme uygulamalarında bulunan program sınırlandırmalar da ortadan kaldırılacak.

Havelsan Diyalog uygulaması

Coronavirüs salgını sırasında milyonlarca insanın evlerinden çıkmaması nedeniyle görüntülü görüşme uygulamaları hiç olmadığı kadar popüler durumda. Bu alanda geliştirilen uygulamalarının kullanım oranları büyük ölçüde artmış durumda. Bu uygulamalarda bazı gizlilik ihlali ve güvenlik açıklarının ortaya çıkmasının ardından yerli görüntülü görüşme uygulaması geliştirmek için Havelsan harekete geçti. Geliştirilen uygulama hem bilgisayar hem de Android ve iOS cihazlarda kullanılabilecek.

Havelsan diyalog adındaki uygulamanın özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında aktif olarak kullanılması bekleniyor. Uçtan uca şifreleme ile güvenli bir görüşme sunacak olan uygulamada ekran paylaşımı, 4K ve HD görüntülü görüşme gibi özellikler bulunacak.

 

YORUM

Yorumlar 0