Michael Jordan sağlık sorunları hakkında merak ettiğiniz her şey

Michael Jordan sağlık sorunları hakkında merak ettiğiniz her şey

Michael Jordan’ın sarı gözleri bazı hayranlarının sağlığı hakkında endişe duymasına neden oluyor. Eski NBA yıldızının ciddi bir sağlık sorunu mu var?

Yeni ESPN belgeseli Last Dance Michael Jordan’ın geride kalan kariyerinin sonunda, Chicago Bulls ile basketbol oynama sürecini derinlemesine inceliyor. Belgeselde Michael ile sık sık röportaj yapılıyor. Michael’ın röportajlarında, bazı hayranlar gözlerinin biraz sarı göründüğünü fark ettiler ve bunun neden olabileceğini merak ediyorlar.

Michael Jordan’ın gözleri neden sarı?

Michael Jordan gözleri neden sarı? Çok sorulan bir soru… Michael’ın gözleri etrafındaki spekülasyonlar on yıldan fazla süredir devam ediyor. 2000’lerde, gözlerinin sararmış olduğu basketbol fenomeninden gelen fotoğraflarda ortaya çıktı ve söylentiler Michael’ın bir çeşit karaciğer hastalığından muzdarip olduğu konusunda birleşti. Michael, bugüne kadar herhangi bir sağlık problemi olduğunu asla açıklamamıştır ve onunla ilgili herhangi bir tür tedavi gördüğü hakkında hiçbir haber bulunmamaktadır.

Michael’ın gözlerinin gizemi büyük ölçüde çözümsüz. Ancak bu yaygın spekülasyonları durdurmuyor. Sarı gözler genellikle bir kişinin kanındaki oksijeni taşıyan bilirubin adı verilen bir maddeyle ilişkilidir. Bu bileşendeki anormallikler gözleri ve bazen vücudun diğer kısımlarını sarı gösterebilir.

Bilirubin, normal olarak vücuttan atılmadan önce safra kesesi ve karaciğerden geçer. Bazı nedenlerden dolayı karaciğer düzgün çalışmıyorsa, sarılık enfeksiyonuna yol açabilir. Michael asla karaciğeri ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadığını öne sürmediği için, bazı taraftarlar neden gözlerinin sarı olabileceğine dair başka teoriler geliştirdiler.

Bazı fanlar Michael Jordan’ın alkol sorunu olduğunu düşünüyor

Bazı fanlar, Michael’ın sarı gözlerinin bir şekilde kumar ve bağımlılık ile ilgili sorunların tarihçesine bağlı olabileceğini düşünüyorlar. Ancak Michael, uyuşturucu veya alkolü kötüye kullanmış olsa da, bunu göz rengine bağlayan çok az kanıt var. Sık sık alkol kullanımı karaciğerine zarar verebilir, ancak şu anda bu sadece spekülasyon. Michael Jordan sağlık sorunları hakkında net bilgiler yok, ancak spekülasyonların son belgesel serisi The Last Dance ile birlikte iyiden iyiye arttığı da bir gerçek…


Michael’ın göz problemi de bir çeşit genetik durum olabilir

Michael’ın gözleriyle ilgili sorunun tamamen kontrolünün dışında bir şey olması da mümkün. Bir çeşit genetik durum veya Michael’ın özel kalmasını seçtiği başka bir hastalık olabilir. Ne olduğunu halka açıklamamış olsa da, The Last Dance ile Michael’ın gözleri sorununun tekrar gündeme geleceğini söylenebilir.

Michael Jordan sağlık sorunları bir yana bırakacak olursak The Last Dance, ESPN’nin Türkiye’de Netflix üzerinden yayınlanan belgesel dizisininen sonuncusu. Bu belgeselde, Chicago Bulls’u 1997-1998 sezonunda takip ediyor ve tüm sezonlarını ayrıntılı olarak belgelemesine izin verilen bir film ekibinden daha önce hiç görülmemiş görüntüler alıyoruz.

YORUM

Yorumlar 0