PES 2021 çıkış tarihi Corona Virüs nedeniyle ertelenebilir

PES 2021 çıkış tarihi Corona Virüs nedeniyle ertelenebilir

Corona virüs salgını tüm dünyada birçok alanı etkilemeye devam ederken popüler oyun PES 2021 çıkış tarihi de salgın nedeniyle ertelenme tehlikesiyle karşı karşıya. Hemen hemen tüm dünyada kültür sanat, spor, teknoloji ve birçok alanı etkileyen Corona virüs salgını oyun dünyasını da etkiliyor. 2020’de çıkması beklenen birçok oyun salgın nedeniyle şimdiden erteledi ve PlayStation 5 için bazı olası dağıtım sorunları yaşanması gündemde.

Uzun süredir beklenen PES 2021 ise yıllardır yaşanan PES ve FIFA savaşında büyük bir belirleyici olacak ama bunun gerçekleştiğini görüp göremeyeceğimiz henüz belli değil.

PES 2021 çıkış tarihi tehlikede

Henüz teyit edilmese de PES 2021 çıkış tarihi 18 Eylül 2020 olarak planlanmış durumda. Ancak Corona virüs salgını nedeniyle futbol liglerin ne zaman biteceği ve normalde Ağustos ayında başlayan yeni sezonun akıbeti belli değil. Bu belirsizlikler nedeniyle birçok oyun geliştiricisi firma sürecin nasıl gelişeceğini görmek için resmi bir açıklama yapmış değil.

Konomi firması FİFA ile mücadelede önce çıkmak için geçtiğimiz yıllarda oyunun çıkışından önce birçok içerik ve demo yayınlarken bu yıl henüz bu şekilde bir adım atmadı. Konomi bununla birlikte E3 oyun fuarının iptal edilmesiyle PES 2021 tanıtımı için farklı bir işleyiş bulmak zorunda. Tüm bu yaşanan gelişmeler nedeniyle oyun dünyasında PES 2021 çıkış tarihinin ertelenebileceği gündemde.

Daha önce de Corona virüs salgını nedeniyle The Last of Us  Part II, The Outer Worlds, Wasteland 3 ve Iron Man VR oyunları ertelenmişti.

YORUM

Yorumlar 0