Xiaomi 150 MP kameralı ilk telefonu üretebilir

Xiaomi 150 MP kameralı ilk telefonu üretebilir

Yenilikçi ürünleri ile adından söz ettiren Xiaomi 150 Megapiksel kameralı dünyanın ilk akıllı telefonunu bu yılın sonunda piyasaya çıkarabilir. Çin’in en popüler sosyal medya sitesi Weibo‘da daha öncede birçok Xiaomi bilgisi sızdıran Ice Universe isimli kullanıcı Xiaomi’nin 150 Megapiksellik bir akıllı telefon geliştirdiğini yazdı. Daha önce Güney Koreli Samsung ile 108 Megapiksel kamera sensörü için çalışma yapan Xiaomi’nin bu kez çıtayı yükselttiği ve 150 Megapiksel kameralı akıllı telefonu geliştirdiği belirtildi.

Xiaomi’den dünyanın ilk 150 megapiksel telefonu

Bilgi sızdırmada güvenilir kaynaklar arasında yer alan Ice Universe kullanıcısı yeni iddiası ile akıllı telefon dünyasını hareketlendirdi. Son yıllarda akıllı telefonlarda en büyük yarış haline gelen kamera performansında Xiaomi bir ilki gerçekleştirmek üzere. Xiaomi’nin 150 Megapiksel kameralı telefonu projesinden bahseden ünlü Weibo kullanıcısı bu kameranın hangi modelde olacağını ise söylemedi. Diğer kaynaklara göre 150 megapiksel kamera Mi CC serisine ait Mi MIX için geleceğini belirtiyor.

İddiasına güvenen Weibo kullanıcısı 150 megapiksel kamera için çalışmaların bittiğini ve Galaxy S20 Ultra‘da kullanılan ISOCELL Bright HM1 sensörünün bu kamerada da kullanılacağını söyledi. Yapılan açıklamada 150 megapiksel kameraya sahip akıllı telefon modelinin 2020 yılı dördüncü çeyreğinde piyasaya çıkacağı söylendi.

Samsung Galaxy S20 Ultra inceleme

YORUM

Yorumlar 0