iPhone 12 Pro Max tasarımı ve bazı özellikleri sızdı

iPhone 12 Pro Max tasarımı ve bazı özellikleri sızdı

Apple’ın Eylül ayında tanıtması beklenilen iPhone 12 Pro Max tasarımı internette sızdırıldı. Yeni iPhone modelinin tasarımını ve bazı özelliklerini ortaya çıkaran sızıntı EverythingApplePro isimli bir YouTube kanalı tarafından yapıldı. iPhone 12 Pro Max tasarımı olduğu iddia edilen görsellerde modelin tüm tasarıma ait detaylar ortaya çıkmış oldu. Sızdırılan görsellere göre yeni iPhone adeta küçük boyutlu bir iPad Pro havası sunarken kavisli köşeler, küçük flaş ışığı ve daha küçük bir çentik gibi detaylar ile dikkat çekiyor.

iPhone 12 Pro Max tasarımı

Daha önce de birçok kez iPhone sızıntısı paylaşan Jon Prosser tarafından paylaşılan görsellere göre iPhone 12 Pro Max modelinin dört köşesinde de 5G antenleri bulunacak. Daha önce de iPhone 4 modelinde gördüğümüz tüm köşelere anten yerleştirilmesini yeni iPhone’da da göreceğiz. Cihazın kamera tarafında ise iPhone 11 serisinde olduğu gibi lensler büyük detaylara sahip olacak. Kameranın aynı zamanda iPad Pro 2020‘de olduğu gibi LİDAR desteğine sahip olabileceği belirtiliyor.

Son yıllarda görmeye başladığımız çentik kısmı ise yeni iPhone’de tamamen kaybolmasa da daha küçük boyutlarda yer alacak. Cihazın yan tarafındaki güç düğmesi de ekranın daha büyük olması nedeniyle kullanıcıların zorlanmaması için biraz daha aşağıya alınmış durumda.

iPhone 12 Pro Max tasarımının sızdırılan görsellerdeki gibi olup olmayacağını Eylül ayında yapılacak resmi tanıtım ile birlikte hep birlikte göreceğiz.

YORUM

Yorumlar 0