Bill Gates: “Koronavirüs salgını Haziran ayında daha iyi bir seviyeye gelebilir”

Bill Gates: “Koronavirüs salgını Haziran ayında daha iyi bir seviyeye gelebilir”

Microsoft şirketinin kurucusu Bill Gates, koronavirüs ile devam eden mücadele hakkında konuşmak için geçtiğimiz çarşamba günü CNBC kanalına çıktı. Yıllardır salgınların tehlikelerini azaltmaya çalışan özel bir hayır kurumunun sahibi olan Bill Gates, konuşmasına durumu net bir şekilde ortaya koyarak başladı.

Koronavirüsün, yıllardır bekledikleri bir kabus olduğunu belirten Gates, konuşmasına virüsün ölümcüllüğünden ve bulaşıcılığından bahsederek başladı. Geçen hafta ABD’de ülke çapında işleri durdurma çağrısı yapan Gates, önümüzdeki haftalarda ve aylarda koronavirüs tehdidiyle mücadele etmek için daha fazlasının yapılması gerektiğini ekledi. Bill Gates, konuşmasına Türkiye’de de tartışılan şu konudan bahsederek devam etti: “Ne yazık ki Amerika Birleşik Devletleri tam olarak işleri durdurmuş değil, bu yüzden karşınıza çıkacak tablo farklı topluluklardaki üstel artış olacak.” Ayrıca Gates, test sayılarının yükselmesine rağmen, ABD’nin önceliklendirme sistemindeki sorunları dile getirerek bunların da düzeltilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Koronavirüsle ilgili olarak şu haberimize de göz atmak isteyebilirsiniz: “Sosyal medyadaki koronavirüs dolandırıcılarına dikkat!

Bu kadar zorluğa rağmen Bill Gates, normale dönmenin bir yolu olduğunu söylüyor.

“Eğer ülkece birlik ve beraberlik içinde olursak ve vakfımızın geliştirdiği bazı yenilikler de dahil olmak üzere bu testler haziran başlarına kadar gerçekleşirse, bir şekilde düzlüğe çıkmış olacağız.”

Her ne kadar aşının çıkmasının 18 ayı bulabileceğini bilsek de, testlerin başarısına bağlı olarak haziran ayında daha iyi bir seviyede olabilecek olmamız oldukça umut verici. Umarız bilim insanları en kısa zamanda hayatımız kolaylaştıracak başarılara imza atarlar.

YORUM

Yorumlar 0