GeziBilen adlı hesap Koronavirüs ile savaşa psikolojik katkı sağlıyor

GeziBilen adlı hesap Koronavirüs ile savaşa psikolojik katkı sağlıyor

Koronavirüs ile savaşa psikolojik katkı sağlayan GeziBilen adlı hesabın eğlenceli ve faydalı paylaşımları dikkat çekiyor. İşte detaylar…

Çin’in Wuhan kentinde başlayıp tüm dünyaya dalga dalga yayılan Koronavirüs salgını, ülkemizi de etkileyen hayati bir sağlık sorununa dönüştü. Başta Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü olmak üzere tüm otoritelerin salgının yayılma hızını azaltmaya yönelik tavsiyelerinin başında ise evden çıkılmaması geliyor. Bu noktada okullar, mağazalar, çeşitli işletme, kurum ve kuruluşların kapatılması; online eğitim, uzaktan çalışma gibi sonuçları da beraberinde getiriyor. Toplumun büyük bir kesimi dışarı hiç çıkmıyor ya da zaruri ihtiyaçları karşılayıp kısa sürede dönüyor ve genel itibarıyla evde zaman geçiriyor.

Bu kapsamda gezip yeni yerler görmekle ilgili bir sosyal medya hesabı, Koronavirüs ile birlikte evde geçirilen zamanın verimli ve keşiflerle dolu olmasını telkin eden ilham verici paylaşımlarıyla dikkat çekiyor.

Evde geçirilen zamanı ele alan GeziBilen adlı hesap, esprili ve zekice kurgulanmış içerikler sunuyor. Bunlardan biri olan ‘Günübirlik Keyif Rotası’ adlı içerikte sabah 08.00 itibarıyla ‘yatak odası çıkışlı’ ilk durağın banyo olduğu, 08:30’da mutfak, kahvaltından sonra ise 9:30’da salon ziyaretine vurgu yapılıyor. Günün kalan saatleri balkon sefası, gece sineması gibi önerilerin ardından 01:00’de, ‘Rotamızı yatak odasına geçişle tamamlıyoruz. Bunun için en keyifli pijamalarınızı seçmeyi ihmal etmeyin’ ifadeleri ile son buluyor.

Keyifli içerik #EvdeKalTürkiyem hashtag’i ile paylaşılırken büyük ilgi gördüğü dikkatlerden kaçmıyor.

Zamanı evde de verimli ve eğlenceli bir şekilde geçirmek mümkün. GeziBilen, paylaşımları ile dijital dünyanın verimliliğe yönelik güçlü etkisine işaret ederken gülümsetmeyi de başarıyor.

Evin dijital rotası

Bir diğer paylaşım ise ‘Evde Dijital Rota’ adıyla yapıldı. Evde teknoloji ile daha verimli temasın esas alındığı önerilerin yer aldığı sosyal medya paylaşımında dışarıda gezmek yerine akıllı telefonla Google Maps’e girilerek bir sahil kenarında gezilmesi öneriliyor. Kişisel gelişim, sesli kitap deneyimi, online eğitim gibi evde yapılabilecek çeşitli dijital faaliyetlerden bahsedilen paylaşımda eğlence, keşif ve aktivite odaklı ipuçları öne çıkıyor.

Netflix, YouTube, TedX gibi platformların verimlilik amaçlı kullanımı ile öğrencilere yönelik TRT EBA TV hakkındaki detaylar da unutulmamış. Bu sayede farkındalığa katkı sağlanıyor.

GeziBilen, ilginç paylaşımlarıyla adından söz ettirmeye devam edecek gibi. Sosyal medya hesaplarını aşağıdaki bağlantılara tıklayarak inceleyebilir veya takip edebilirsiniz.

GeziBilen Twitter

GeziBilen Instagram

YORUM

Yorumlar 0