Amazon anlaşması Sayesinde General Mobile Artık İngiltere Pazarında!

Amazon anlaşması Sayesinde General Mobile Artık İngiltere Pazarında!

Türkiye’nin ünlü telefon markalarından General Mobile, ihracat sektöründeki etkinliğini artırmak amacıyla çalışmalarını durmaksızın sürdürüyor. Kasım ayının girmesiyle beraber artık GM telefonları İngiltere pazarında da yerini aldı.

Kasım ayının ilk günleriyle beraber, akıllı telefonlar General Mobile’ın İkitelli fabrikasından çıkarıldı ve Amazon’la yapılan işbirliğiyle gerçekleştirilen “Amazon Prime İş Modeli” çerçevesinde İngiltere’de piyasaya sürüldü.

General Mobile fabrikası, geçtiğimiz yıl 100 milyon TL yatırımla üretim kapasitesi tam 2,4 milyon olan İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete geçirildi ve bu yıl 50 milyonluk ek yatırım yapılarak 4,2 milyon adet üretim kapasitesine erişti.

general-mobile-gm-9-pro

Amazon ortaklığıyla ilgili bilgilendirmede bulunan General Mobile Genel Müdür Yardımcısı Şevket Karadayı , şu açıklamayı yaptı:
“Amazon ile stratejik öneme sahip bir ortaklık gerçekleştirdik. Böylelikle markamızın ürünlerini ekonomik mâliyetlerle İngiltere’deki müşterilere de sunuyoruz. Bu kapsamda uluslararası arenada pazarlama yaptığımız ülke sayısı, İngiltere’yle beraber 36’ya ulaşmış durumda. Amacımız dünya genelinde de işbirliği yaptığımız ülke sayısını 45’e yükselterek güçlü bir oyuncu olmayı sürdürmek.”

Şevket Karadayı, açıklamanın devamında firmanın pazarlama ağını genişletme çalışmalarına da temas ederek şu ifadeleri kullandı:
“Ürünlerimizi birçok ülkeye ihracat ediyoruz. Bu ülkelerin bazılarında markamız, kısa zamanda ilk 5 markadan biri oldu. Uluslararası sektördeki pazarlama ağımızı genişletmek istiyoruz ve bu alandaki çalışmalarımızla Türkiye’nin ihracatına katma değer kazandırmayı hedefliyoruz. Ayrıca yine bu sayede bir Türk markası ünvanıyla ürünlerimizi dünya genelindeki pek çok ülkede müşterilerimize sunmayı planlıyoruz.”

YORUM

Yorumlar 0