Mobil bankacılık uygulaması Current’e 20 milyon dolar yatırım

Mobil bankacılık uygulaması Current’e 20 milyon dolar yatırım

2017 yılında kurulan New York merkezli mobil bankacılık uygulaması Current, B serisi yatırım turunda 20 milyon dolar yatırım aldı. Yatırımın liderliğini Wellington Management üstlenirken diğer isimler Galaxy Digital EOS VC Fund, Expa, CMFG Ventures, Elizabeth Street ve QED Investors oldu.

Gençler ve çocukların gerçek bir banka hesabına sahip olmasını sağlayan Current, ilk açıldığında ebeveynlerin çocuklarını ev işleri için ödüllendirmesine odaklanıyordu. Zamanla gerçek bir banka hesabına dönüşen uygulama sayesinde gençler maaşlarını geleneksel bir bankada olduğu gibi Current’e yönlendirmeye başladı.

Current 1 milyon kullanıcı hedefliyor

Current kurucusu ve CEO’su Stuart Sopp, uygualmada genç hesabı kullananların yaş hesabının 15, kişisel hesap kullananların yaş ortalamasının ise 27 olduğunu açıkladı. Şu anda şirket, gerçek bir banka görevi görmezken anlaşmalı olarak Visa markalı kartları kullanıyor.

Şirketin CEO’su platformu kullanan genç sayısının son derece fazla olduğuna dikkat çekerek şu anda yarım milyon kullanıcıları olduğunu ve 2020 yılı ortalarında 1 milyon kullanıcı hedefini geçmeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

YORUM

Yorumlar 0