HUAWEI, EMUI 10 Tanıtım Tarihini Açıkladı

HUAWEI, EMUI 10 Tanıtım Tarihini Açıkladı

Daha öncesinde Huawei tarafından Geliştirici Konferası’nda duyurulacağı söylenen EMUI 10 arayüzünün tarihi uzun zamandır merak konusuydu. Her yıl gerçekleştirilen bu toplantının 9-11 Ağustos 2019 tarihlerinde yapılacağı duyuruldu.

Bu yılki toplantının ana gündem maddesi olması beklenen yeni arayüz EMUI 10 ile ilgili birçok yeni özellikle ilgili bilgi verilmesi bekleniyor. Bunun yanında bu arayüz güncellemesinden Huawei marka telefonların hangi modellerinin faydalanacağının da bildirilmesi bekleniyor.

Özellikle Amerika tarafından adeta bir ambargoyla karşılanan fakat şirket tarafından yapılan tutarlı açıklamaların ardından kendisini daha da ileriye taşıyacağının sinyallerini veren Huawei, EMUI 10 arayüz güncellemesiyle birçok teknoloji severin merakını uyandırmayı başarmıştı. Bu sebeple yapılacak toplantıya büyük bir ilgi olması bekleniyor.

Toplantıda Huawei tarafından herhangi bir açıklama yapılmasa da HongMeng (Ark OS) isimli işletim sisteminin özelliklerine de yer verilmesi beklentiler arasında yer alıyor. Günlük olarak Çin Hükümetinin gözünden uluslararası konuları haber yapan Global Times isimli bir gazetenin de bu söylentileri destekler nitelikte bir habere imzasını atması beklentileri iyice yükseltti. HongMeng işletim sistemi ile çalışan telefonların bu yıl Ekim ayından sonra üretilmeye başlanacağı daha önceden duyurulmuştu. Bu telefonların fiyatlarının ise oldukça makul bir seviyede olacağı, hatta yaklaşık 300 dolar civarında olacağı konuşuluyor.

YORUM

Yorumlar 0