Minecraft Earth betası “bu yaz” iOS’a geliyor

Minecraft Earth betası “bu yaz” iOS’a geliyor

Microsoft’un, Minecraft’ı geliştiren stüdyosu Mojang, WWDC konuşmasında yeni oyunu Minecraft Earth’ün demosu ile oynanışına dair bilgiler verdi. Bu demoyla birlikte aynı zamanda seri hayranlarının “Artırılmış gerçeklik ne zaman dahil olacak?” sorularını da yanıtlıyorlar: bu yaz iOS’ta! Ancak Android versiyonun daha sonra çıkacağıyla alakalı bir bilgi de verilmediğini belirtelim.

Sahnedeki demo, iki Mojang çalışanının iOS cihazlarını hedef aldığı bir masada Minecraft oyun dünyasının her iki kullanıcının da aynı anda etkileşimde bulunabilmesine odaklandı. Çalışanlar, masanın etrafında yürüyerek ve cihazlarının kameralarını hedef alarak eşyaları ve silahları kullanabiliyor, anahtarlarla etkileşime girebiliyor ve envanterlerine ürün ekleyip çıkartabiliyorlar.

Minecraft Earth’ün, oyuncularının daha geniş ortamlarda dolaşmasına nasıl izin vereceği belirsizliğini koruyor; VR benzeri bir “ışınlanma” sistemi mi göreceğiz, yoksa gerçek hayattaki adımlama sistemini mi göreceğiz bu henüz bilinmiyor.

Pokémon Go gibi daha soyut bir şeyin size daha uygun olduğunu düşünüyorsanız, bu fikriniz değişebilir. Daha fazla Minecraft Earth oynanışı görmek için sabırsızlanıyoruz.

kaynak: arstechnica

YORUM

Yorumlar 0