Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin Nasıl Alınır?

En önemli kripto para birimleri arasında yer alan Bitcoin, son zamanların en çok  talep gören yatırım aracı olarak görülmektedir. Bu nedenle pek çok yatırımcı belirli miktarlarda Bitcoin satın alarak gelecek için farklı bir sektörde yatırım yapma konusunda önemli bir yol kat etmiştir. Ancak Bitcoin sahibi olma hakkında yeterli bilgiye sahip olmayanlar Bitcoin nasıl alınır sorusunu sormakta, merak etmekte ve bu konuda detaylı atıştırmalar içerisine girmektedir.

Bitcoin Almanın En Kolay Yolu Nedir?

Siz de birçok kişi gibi Bitcoin sahibi olmak istiyorsanız, öncelikle Bitcoin nasıl alınır bilmeniz gerekir. Bitcoin sahibi olmanın iki farklı yolu vardır. Bunlardan birincisi madencilik yapmak, ikincisi ise çeşitli kripto para ticareti yapan sitelerden TL karşılığında ya da başka bir kripto para karşılığında Bitcoin satın almaktır. Eğer madencilik ile uğraşmadan direkt olarak Türk Lirası ya da başka bir kripto para ile Bitcoin almanın en kolay yolu bitlo.com sitesi olmaktadır. Peki, bitlo.com üzerinden Bitcoin alım satımı için nasıl bir yol izlemeniz gerekir? Detaylı bir şekilde göz atalım.

  • Öncelikle https://bitlo.com web sitesine giriş yapın.
  • Üye olun ve daha sonra kimlik bilgilerinizi doğrulayın.
  • Daha sonra yapmanız gereken Bitcoin alımı satımı için hesabınıza TL yüklemek ya da başka bir kripto para transferi gerçekleştirmektir. Eğer hesabınız kimlik bilgilerinizin kontrolünde doğrulandıysa hesabınıza TL transferi yaparak da Bitcoin alabilirsiniz.
  • Yukarıdaki işlemleri tamamlamanız ardından Kolay Alış/Satış sekmesine giriş yapın.
  • Sonrasında ise kaç TL miktarında Bitcoin almak istediğinizi ilgili alana yazarak “Bitcoin Al” butonuna tıklamanız yeterlidir.

Bitcoin Hesaplama Aracı Nasıl Kullanılır?

Bitcoin hesaplama aracı tam olarak kullanıcıların Bitcoin ile ödeme yapmaları gerektiği aşamalrda onlara yardımcı olan bir araçtır. Bu araç sayesinde ödeme yapmadan önce Bitcoin değeri hesaplanarak ilgili alışveriş için ne kadar ödeme yapılması gerektiği kolayca öğrenilebilir. Bu nedenle siz de Bitcoin ile ödeme yaparken sorun yaşıyorsanız, Bitcoin hesaplama aracı ile en pratik yoldan ne kadar ödemeniz gerektiğini kısa sürede öğrenme şansına sahip olabilirsiniz.

YORUM

Yorumlar 0