İşte Game Of Thrones’un Jason Momoa’sının sizi tokatlaması böyle bir şey

HBO, Game of Thrones, Barry ve Insecure sahne arkalarındaki kişisel hikayeleri gösteren Backstories adında yeni bir animasyonlu kısa film dizisi başlattı. Bunlardan ilki, Game of Thrones bölümlerini çeken David Benioff ve D.B. Weiss’in anlattığı hikaye ve oldukça vahşi. Dizide Khal Drogo’yu oynayan ve DC Universe filmlerinde Aquaman olarak başrol oynayan aktör Jason Momoa’nın “tokat oyunu” oynayarak Benioff’u hastanelik etmesiyle ilgili.

Videoda Benioff, dağ gibi güçlü bir rakibe fiziksel güç gerektiren bir yarışmada rakip olmasının mantığını açıklıyor: “Khal’a meydan okuyacağım. Çünkü Khal’ı yenersem, Khal olurum.” Ardından Momoa’nın rekabetçiliği ve Benioff’un geri çekilememesi konusundaki gerçeküstü bir hikaye var. Bu gerçek üstü hikaye, özellikle animatörlerin Benioff’un eline ne olduğunu göstermeye karar vermesi durumunda anlam kazanıyor.

https://youtu.be/puxjtmU7H70

 

Backstories serisindeki diğer iki kısa film daha az acı verici ama daha da çılgınca canlandırılıyor. “Oyunculuk Sınıfı” nda, Barry ortak yaratıcısı Alec Berg, acı veren bir oyunculuk sınıfının kendisine kendi aktörlerini daha fazla ilerletme fikrini nasıl verdiğini tartışıyor. Animatörler Christy Karacas ve Simon Wilches, bu nispeten sıradan hikayeye Berg ile birlikte garip bir görünüm kazandırıyor ve ortak yaratıcısına Bill Hader’in tiyatrolar arasında dolaşıp sınıflara girmeleri için iki boyutlu karakterlere dönüştüğünü gösteriyor. Sahte balık gözü lensler, POV kamerasına ürkütücü ve zorlayıcı bir görünüm veriyor.

https://youtu.be/U1mN2BCyBAM

“Molly Olmak”ta Insecure’dan Yvonne Orji, komedi yapmaya karar verdiği anı açıklıyor: Amerika’daki bir Miss Nijerya yarışmasında gözükmek için başka bir yetenek bulamamıştı ve Tanrı’nın kendisine komik olduğunu (başka hiçbir özelliğin yok) söylediğini duyduğunu söyledi. Bu seri onu, güvensizlikten komedi başarısına, yaratıcısı Issa Rae’den Insecure işini almaya ve gerçek dünyadaki oynadığı insanla tanışmaya kadar hızlı bir yolculuğa çıkarıyor.

https://youtu.be/pRYtWqnbXEE

Bir HBO sözcüsü, animasyon serisinin HBO’da, sosyal medya kanallarında ve New York’ta Tribeca Film Festivali’nde kısa film gösterimleriyle devam edeceğini söylüyor.

YORUM

Yorumlar 0