Bu 2,799 Dolarlık emülatör, etraftaki en havalı retro oyun konsolu

Bu 2,799 Dolarlık emülatör, etraftaki en havalı retro oyun konsolu

Retro oyunlar her tür emülatörde yeniden gün yüzüne çıkmaya devam ediyor, ancak İsveçli sanatçı ve zanaatkar Love Hultén, gerçekten tam bir nostalji deneyimi istiyorsanız, size ekstra hız kazandıran bir şey yarattı. Yesterday Vision adını verdiği en yeni tasarımı, klasik sistemlerden oyun oynayabilecek el yapımı bir nostaljik monitör kabuğu diyebiliriz.

Yesterday Vision, eski bir CRT monitörün eğriliğini bozacak şekilde tasarlanmış bir 19 inç 4:3 monitör içeriyor. Ayrıca, tam kapsamlı hoparlörler ve SNES, NES, Genesis, NeoGeo, MAME, Atari 2600, N64 ve PSX gibi oyun sistemlerini açabilen dahili bir Raspberry Pi bilgisayarı da bulunuyor. Ayrıca, modern oyunlar oynayabilir ya da dizüstü bilgisayarınızı arkadaki HDMI girişi ile Yesterday Vision’a bağlayabilirsiniz. Buna ek olarak bluetooth aracılığıyla dört farklı kontrol cihazına bağlanmayı da destekliyor. Kendinizinkini kullanabilir, ya da satın aldığınızda Hultén’den bir çift kablosuz ahşap arcade kontrol cihazı oluşturmasını talep edebilirsiniz.

Hultén, 2016’da bir arcade kontrol cihazı ve düğmelere sahip olan daha taşınabilir R-Kaid-R ile, bir kabarcık kubbesi olan Nintendo “tapınağı” Pyua gibi birçok eğlence emülatörü tasarladı. Retro oyunların, kendilerinden daha eski bir kabukta oynanmasına izin veren bu modern teknolojiyi görmek oldukça garip geliyor. Hultén için amaç da bu zaten. Bu garip eşleşmeleri yaratarak, bir nesnenin tasarımını işleviyle nasıl bağladığımız hakkındaki varsayımlarımıza meydan okuduğunu umuyor.

Eğer ki geçmiş ve geleceğin bu sanatsal karışımına sahip olmak istiyorsanız, Yesterday Vision 2799 Dolara satın alınabilir (KDV ve nakliyat hariç).

YORUM

Yorumlar 0