Türkiye’nin Dijital Dönüşüm Yolculuğu smartcon2019 Ankara Zirvesi’nde tartışıldı!

Türkiye’nin Dijital Dönüşüm Yolculuğu smartcon2019 Ankara Zirvesi’nde tartışıldı!

Analytics Center tarafından 2015, 2016, 2017 ve 2018 yıllarında İstanbul, Ankara ve Dubai’de başarı ile gerçekleştirilen smartcon Zirvesi, alanında en iyi isimleri tekrar bir araya getirdi.

Geçtiğimiz yıl 2 günde, 1 ana konferans ile 2 çalıştaya ev sahipliği yapan ve TeknolojiTuru.com‘un basın sponsorları arasında yer aldığı smartcon2018 Ankara21 oturumda yer alan 29 konuşmacıyı ağırlamıştı. Gelişen teknolojilerin bölgesel ve global ekonomilere etkilerinin değerlendirildiği smartcon2019 Ankara, 2. yılında kamu ve özel sektörden 300’ün üzerinde katılımcıyı ağırladı.


9 Nisan Salı günü Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı’nda gerçekleştirilen zirve;
büyük veri, yapay zeka, nesnelerin interneti, açık kaynak kodlu yazılımlar, eklemeli üretim ve siber güvenlik gibi gündemleri, başarılı iş uygulamaları eşliğinde kurumsal organizasyonlar, kamu için teknoloji kullanımı ve yıkıcı girişimler ekosistemi ana başlıkları altında derinlemesine ele aldı.

T.C. Tarım ve Orman Bakanı Sn. Dr. Bekir Pakdemirli’nin açılış konuşmalarını yaptığı zirvede Dünyada Teknolojiye Yön Veren En Güçlü 40 Kadın arasında gösterilen Jane Zavalishina , Intel Capital’ın yatırım yaptığı CY Vision şirketinin kurucu ortağı Prof. Dr. Hakan Ürey ve evrenin sırlarını anlayabilmek adına kurulan küresel araştırma merkezi CERN’de görev alan Doç. Dr. Altan Çakır ana konuşmacılar arasında yer aldı.

Mentoro Platformu kurucu ortağı Şahin Tulga‘nın moderatörlüğünü yaptığı Türkiye’nin Lokomotif Sektörlerinde Dijital Dönüşüm ve Gerekli Teknoloji Kaynakları başlıklı panelde Havelsan Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, Tepe İnşaat Genel Müdürü Atila Oğuz, TOBB Yazılımcılar Meclisi Başkanı Melek Bar Elmas ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Mustafa Murat Şeker, Türkiye’nin lokomotif sektörlerinde ve kamu yönetimi stratejilerinde teknolojik dönüşümün önemini ve gerçek katma değerli üretim için yerli teknolojilere öncelik veren dijital dönüşüm projelerini katılımcılarla paylaştı.

smartcon ve Analytics Center kurucu ortağı Hamit Hamutcu‘nun moderatörlüğünü üstlendiği Büyük Veri ve Yapay Zekanın Kamu ve Özel Sektörde Sunduğu Fırsatlar başlıklı panelde, Sabancı Holding İleri Veri Analitiği Genel Müdür Yardımcısı Atilla Bayrak, Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ömer Yiş ve HepsiExpress Genel Müdürü Umut Aytekin,teknolojinin yaşadığı değişim ve dönüşümü Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde uygulanan güncel iş uygulamaları eşliğinde aktarırken, Sosyal Güvenlik Kurumu Bilgi Sistemleri ve Siber Güvenlik Daire Başkanı Dr. Yenal Arslan, kamuda hayata geçirilen kritik önemdeki dijital dönüşüm projelerini katılımcılarla paylaştı.

Zirvenin Altın Sponsoru olan Oracle Türkiye Kıdemli Çözüm Mühendisi Barış Atalay, 21. Yüzyılın Hazinesi: Veri adlı sunumla ileri veri analitiği çözümleri alanında yerel ve global iş uygulamalarından bahsederken, Bronz sponsor olan Kafein Teknoloji’nin Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tevfik Başkaya, Kişisel Veri Güvenliği, Hemen Şimdi! başlıklı sunumuyla Avrupa Birliği Uyum Yasaları kapsamında ülkemizin gündeminde üst sıralara yerleşen kişisel verilerin güvenliği konusundaki son gelişmeleri katılımcılarla paylaştı.

Türkiye ileri teknoloji girişim ekosisteminden Blok-Z, FashionI, Parxlab, Securify ve Seyisco adlı şirketlerin teknoloji çözümlerini anlattığı smartcon2019 Start-up Ankara sahnesinde; Bilkent Cyberpark Genel Müdürü Faruk İnaltekin, Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Muhammed Ali Oflaz ve Phi Works & Blockchain Studio Kurucusu Ozan Can Ak’ın değerlendirmeleri ile birinci seçilen Parxlab, smartcon2019 İstanbul ana sahnesinde sunum hakkı kazandı. Parxlab açık ve kapalı otoparklarda araç yönlendirme ve otopark yönetimi yaparak müşteri memnuniyetini ve genel verimi artırmayı hedefliyor.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı’nın destekleriyle, 9 Nisan’da BTK Ankara Merkez yerleşkesinde gerçekleşen zirve kamu, iş ve teknoloji dünyasının liderlerini bir araya getirdi!

YORUM

Yorumlar 0