Kurumsal Firmalar İçin Instagram Kullanımı Nasıl Olmalı?

Kurumsal Firmalar İçin Instagram Kullanımı Nasıl Olmalı?

Instagram en popüler sosyal medya mecralarından biri olarak firmaların mutlaka önem vermesi gereken bir platformdur. Kurumsal firmalar için Instagram kullanımı çok daha fazla önem taşıyor. Çünkü potansiyel müşterilere ulaşmak, potansiyel müşterileri reel müşteriye dönüştürmek ve ürün ile hizmetlerin çok geniş kitlelere tanıtımını yapmak sosyal medya ile mümkün oluyor.

Öncelikle takipçisi sayısının fazla olması gerektiğini belirtelim. Çünkü takipçi sayısı söz konusu firmanın güvenilirliği noktasında insanların düşüncesini etkiliyor. Bu nedenle takipçi sayısı firmalar için en önemli hususlardan biri olarak değerlendirilmelidir. Elbette yeni takipçiler kazanmanın yollarından da söz edeceğiz. Bununla birlikte takipçi satın alma seçeneği de firmaların değerlendirebileceği alternatiflerden biridir. Bu yolu da deneyebilirsiniz.

İnsanlar Firmanızı Neden Takip Etsin?

Instagram kullanımında en çok üzerine odaklanmanız gereken husus budur! İnsanlar neden firmanızı takip etsin sorusuna verdiğiniz yanıtlar aslında aynı zamanda paylaşımlarınızdır. Instagram hesabınızı asla bir reklam sayfası gibi kullanmayın. Elbette ürün ve hizmetlerinize dair paylaşımlar yapacaksınız. Ancak aynı zamanda bu paylaşımların insanların ilgisini de çekmesi gerekiyor. Paylaşımlarınız sadece bir günde yüzlerce takipçi kazanmanızı sağlayabileceği gibi yüzlerce takipçi kaybetmenize de neden olabilir. Çünkü insanlar sürekli reklam izlemekten ya da sizin ürünlerinizi görmekten sıkılabilir.

Paylaşımlarınızın kesinlikle markanız ile ilgili olması ve belirli bir kalitenin üzerinde olması da önem taşıyor. Kurumsal bir firma imajını zedeleyecek paylaşımlardan uzak durmalısınız. İnsanların nazarında yarattığınız imajı korumanız gerektiğini de unutmayın. İlgi çeken kısa metinler kullanmalı ve paylaşımlarınızın kaliteli fotoğraflar ya da videolar içermesi gerekir.

Sosyal Medya Uzmanından Destek Alın

Sosyal medya uzmanları kurumsal firmaların mutlaka faydalanması gereken hizmetler sunuyor. Sosyal medyada firma imajının nasıl yaratılacağı, ne tür paylaşımlar yapılacağı ve nasıl yeni takipçiler kazanılacağı gibi alanlarda uzmanlaşmış olan bu isimlerden yardım almanız gerekiyor. Rakiplerinizin ne tür paylaşımlar yaptığını da düzenli olarak takip etmeniz güç! Ancak sosyal medya uzmanları bu alanda da profesyonel bir yaklaşımla rakiplerinizden çok daha iyi paylaşımlar yapmanızı sağlıyor.

Hashtag kullanımı başlı başına titizlikle yaklaşmanız gereken bir husus! Instagram’da hashtag kullanımının doğru yapılması potansiyel müşterilerinizi bir mıknatıs gibi hesabınıza çekebilir. Hatalı hashtag kullanımı ise size sadece zaman kaybettirir. Hashtag kullanımını abartmanız da bir o kadar yanlış! Elbette bu platform size her paylaşım için 30 hashtag kullanma şansı sunuyor olabilir. Fakat bu kadar fazla sayıda hashtag kullanmanız takipçileriniz için de rahatsızlık verici bir tablo ortaya çıkmasını beraberinde getirebiliyor.

Sonuç olarak Instagram kullanımının aslında kurumsal firmalara pek çok avantaj sağladığı bir gerçek! Fakat az önce sıraladığımız kritik hususların gözden kaçırılmaması gerekiyor. Hangi sektörde hizmet sunduğunuza bağlı olarak paylaşımlarınızın şekli değişebilir. Önemli olan kendi hedef kitlenize bu platform aracılığı ile ulaşmanız ve kitlenizin takipte kalmasını sağlamanızdır.

Detaylar için tıklayınız.

YORUM

Yorumlar 0