Mart ayında kaçırmamanız gereken teknoloji etkinlikleri

Mart ayında kaçırmamanız gereken teknoloji etkinlikleri

Teknoloji odağında ayın öne çıkan etkinliklerini bir araya getirdik.

Java Day Kids

Tarih: 9 Mart 2019

Yer: KWORKS

Detay: Çocuklar artık teknolojiyle daha yoğun şekilde içli dışlı. Elbette artık çok meraklı olmalarının yanı sıra ‘tekno-ebeveynlerin’ ilham verici katkıları sayesinde. İşte bu kapsamda Mart ayında 9-15 yaş arası çocuklara yönelik ilgi çekici bir etkinlik söz konusu. KWORKS’te düzenlenecek olan etkinlikte 3 saatlik temel bilgisayar programları eğitimi veriliyor. Kontenjan sınırlı ve etkinlik alınacak başvuruların değerlendirilmesinin ardından ücretli.

Adres: 19 Mayıs Cad. Golden Plaza Kat:1 No:1 Şişli – İstanbul

Türkiye Yapay Zekâ Zirvesi

Tarih: 14 Mart 2019

Yer: UNIQ ISTANBUL

Detay: Türkiye’de yapay zekanın konuşulacağı yılın en önemli etkinliklerinden biri Mart ayında İstanbul’da düzenlenecek. Türkiye ve dünyadan yapay zekâ alanında en ilham verici konuşmacılar Türkiye Yapay Zekâ Zirvesi’nde buluşacak. Özel sektör temsilcileri, yöneticiler ve uzmanlar, akademik dünyanın liderleri, Türkiye’den ve dünyadan teknoloji devleri, girişimciler, hukukçular ve etik uzmanları, özetle yapay zekâ ekosisteminin tümü bu zirvede bir gün boyunca yapay zekayı tartışacak.
Detaylı bilgi için: turkiye.ai/zirve

Adres: Huzur Mh., Maslak Ayazağa Cad. No:4 Sarıyer – İstanbul

IWD Istanbul 2019

Tarih: 23 Mart 2019

Yer: Kadir Has Üniversitesi

Detay: Women Techmakers (WTM) daha fazla kadının bilim, teknoloji, mühendislik ve benzeri sektörlerde yer almasını teşvik etmek amacıyla etkinlikler düzenleyen ve Google tarafından desteklenen uluslararası bir topluluk. Bu kapsamda düzenlenecek olan etkinliğe kayıt zorunlu.

Adres: Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü Büyük Salon – İstanbul

Etkinlikler, tarihlerine göre sıralanmıştır.

YORUM

Yorumlar 0