iPhone fiyatları çok yakında düşebilir!

iPhone fiyatları çok yakında düşebilir!

Apple’ın yeni nesil akıllı telefonları XS, XS Max ve XR modelleri her ne kadar özellikleriyle dikkat çekseler de, ülkemizdeki döviz kuru nedeniyle fiyat yönünden oldukça pahalı konumda bulunuyorlardı. Tüketiciler, alım güçlerinin azalması nedeniyle yeni nesil iPhone’lara yönelmek yerine, daha uygun fiyatlı çözümlerin arayışı içindeydiler. Mevcut satış grafiğinin düşüşü nedeniyle ciddi anlamda bir gelir kaybına uğrayan Apple, gelişmekte olan pazarlarda yapılacak bir fiyat indirimin müjdesini verdi.

Tim Cook, yakın zamanda yaptığı bir röportajda bu konuya ilişkin oldukça değerli bilgilendirmelerde bulundu. Buna göre Apple, Türk Lirası’nın değer kaybı karşısında yaşanan satış başarısızlığından hiç de memnun değil. Bu nedenle, içerisinde Türkiye’nin de bulunduğu gelişmekte olan bütün pazarlarda ürün fiyatlarını yeniden belirlenecek. Henüz, indirimin ne şekilde veya ne zaman yapılacağına ilişkin verilerin Apple cephesinden paylaşılmadığını ifade etmekte yarar görüyoruz. Bununla beraber, sürecin çok fazla uzamadan sonuçlanacağını ve pek yakında Apple ürünlerine daha uygun fiyattan sahip olacağımızı söylemeliyiz.

Apple tarafı, yapılacak olan söz konusu fiyat güncellemesinin yalnızca satışlarla sınırlı kalacağını ve servis ücretlerinde herhangi bir değişimin olmayacağını ifade ediyor. İndirim sürecine ilişkin yeni bilgiler duyuruldukça, sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

YORUM

Yorumlar 0