LG G5’e Android 8.0 Oreo güncellemesi geldi

LG G5’e Android 8.0 Oreo güncellemesi geldi

LG G5 kullanıcılarının yüzünü güldüren bir gelişme var: Android 8.0 Oreo güncellemesi dağıtılmaya başlandı. İşte detaylar…

LG’nin Türkiye’de hatrı sayılır bir kesimin tercihi olan, hala iddiasını koruyan akıllı telefon modellerinden G5’e Android 8.0 Oreo güncellemesi geldi.

Söz konusu güncelleme, modelin uluslararası versiyonu için dağıtılmaya başlandı. Diğer yandan tüm cihazlara aynı anda gelmediğini belirtelim, belirlenen kapsamda LG G5 modellerinin seri numarasına göre güncelleme alacağı kaydediliyor.

Bu nedenle eğer söz konusu modele sahip bir kullanıcıysanız, telefonun Ayarlar > Cihaz Hakkında > Yazılım güncellemeleri yolunu izleyerek gerekli kontrolü yapabilirsiniz.

Öte yandan Android 8.0 Oreo ile LG G5’te arka plan uygulamalarında şarj dayanıklılığının artırılmasına yönelik bir dizi kısıtlama söz konusu oluyor.

Uygulamaların açılış süresi başta olmak üzere daha hızlı kullanımı mümkün hale gelirlen Google Play Protect adlı bir güvenlik özelliği, Görüntü içinde görüntü (PiP) gibi yenilikler de öne çıkıyor. widget’lara hızlı erişim sağlayan uygulama rozeti adlı bir diğer özellik de Android 8.0 Oreo ile birlikte LG G5’e geliyor.

Genel itibarıyla hız, performans ve stabilite, ayrıca bazı sorunların giderilmesi gibi avantajları ile Android 8.0 Oreo’nun LG G5 kullanıcıları açısından değerli bir güncelleme olacağını belirtmemiz mümkün.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

YORUM

Yorumlar 0