Virüs Bulaşan Dosyalarınızı Kurtarmanın Bir Yolu Var Mıdır?

Virüs Bulaşan Dosyalarınızı Kurtarmanın Bir Yolu Var Mıdır?

Virüsler asırlardır insan hayatının birebir içinde, biyolojik olarak vücuda ve canlılara zarar veren virüs kavramı dijitalleşmeyle birlikte bilgisayarlarımıza son 10 yıldırda akıllı telefonlar sayesinde ceplerimize kadar girdiler. Virüsler sürekli çoğalıp yerleştiği alana zarar veren bazen yok eden bazen de yapan kişinin isteklerini ilgili cihazda farkettirmeden uygulayan aslında küçük programlardır.

İster PC’de isterseniz akıllı cihazlarınızdaki depolama alanlarında virüs bulaştığından bu virüsün ilişkide olduğu harici ya da dahili disklerde etkilenir. Diskte bulunan dosya ve klasörlerin hepsi silinebilir. Bu durumun olmasını tabiki kimse istemez. Çünkü bilgisayarlarımızda işlerimiz, okul dökümanları, fotoğraflar videoları ve müzikler bulunabilir. Bu veriler maddi ve aynı zamanda manevi önem taşıyan verilerse kaybolduğunda geri dönüşü olmayan bir durumda hissedebiliriz.

Yukarda bahsettiğimiz virüs bulaşması ve dosyalarınızın kaybolması durumunda endişelenmeyin. Sizi dünyanın bir numarası veri kurtarma programlarının sahibi EaseUS firmasının bir yazılım çözümü ile tanıştıracağım. EaseUS Data Recovery Wizard Free programı ile 2 GB’ta kadar verilerinizi tamamen ücretsiz kurtarmanız mümkün.

Verilerinizi ücretsiz olarak kurtarabilmek için 2 GB’a kadar size tanınan hakkı sağlayabilmek için sosyal medya hesaplarınızdan programı paylaşmanız yeterli olacaktır.

Teknik Gereksinimler ve Programın Özellikleri

  • Windows 10/8.1/8/7/Vista/XP işletim sistemi uyumu
  • En az 32 MB disk alanı programı yükleyebilmek için
  • 128 MB RAM
  • FAT, exFAT, NTFS, NTFS5, ext2, ext3, HFS+, ReFS dosya türü uyumu
  • PC, dizüstü bilgisayar, USB bellek, müzik çalar, dijital fotoğraf makinesi, video kamera, SD kart, SSD, Hard disk cihazlarından veri kurtarabilme
  • Kurtarılan verileri ön izleme yaparak kurtarmadan önce görme

EaseUS Data Recovery Wizard Free Programıyla Veri Kurtarma Adımları

Bilgisayarınıza programı buradaki adresten kolayca indirin: https://www.easeus.com/datarecoverywizard/free-data-recovery-software.htm

Programın kurulumu akabinde hemen çalıştırabilirsiniz. Açtıktan sonra virüslü olduğunu düşündüğünüz ve verilerinizin kaybolduğu silindiği diski seçmeniz gerekecek. Bunun için aşağıdaki ekrandaki gibi diski seçip altta bulunan TARA butonuna basın.

Tarama işlemi başladıktan sonra taradığınız disk eve içindeki dosyalrın mikatrına göre bir süre beklemeniz gerekecek. Beklemeniz gereken tahmini süre ekranda yazıyor dakika ve saniye cinsinden. İsterseniz taramayı o an durdurabiliyorsunuz.

Tarama işlemi sona erdiğinde ekranda kurtarmaya müsait dosyalar listelenecek. Bu listeden hepsini ya da bazılarını seçip KURTAR butonuna tıklayınca dosyalar PC de belirlediğiniz klasöre kurtarılmış geri yüklenmiş olyor.

EaseUS 14. Yılına Özel iPhone 8 Kazandırıyor

Ayrıca program size iPhone 8 kazanma şansı da sağlıyor. 23 Ağustos 2018 tarihine kadar video çekip aşağıdaki adresten katılım sağlamanız durumunda ödülü kazanma şansı da yakalıyorsunuz. Kampanya süresince toplanan para yoksul çocukların eğitimi için EaseUS tarafından bağışlanacak.

Siz de yoksul çocukların eğitimi için destek olabilirsiniz, aynı zamanda %50’ye varan indirimle programları satın alabilirsiniz. Yarışmaya Katıl: https://www.easeus.com/campaign/anniversary-2018.php

YORUM

Yorumlar 0