Google, Gmail’in web arayüzünü yeniliyor

Google, Gmail’in web arayüzünü yeniliyor

Google kendi mail uygulaması olan Gmail‘in web kullanıcıları için tasarımını yenileyeceğini açıkladı. Gmail‘in diğer Google uygulamaları ile daha etkileşimli halde çalışması için kolları sıvayan şirket daha modern ve basit bir arayüze sahip bir tasarıma geçiyor.

Bugün internet dünyasındaki hemen hemen herkesin hatta birçok firmanın kendine ait bir Gmail mail hesabı bulunmaktadır. Çok daha kullanışlı ve geniş bir alana sahip olmasından ötürü tercih sebebidir.

Gmail’in tasarımını yeniliyor, altından neler çıkar

Google aynı zamanda kendi linux tabanlı olan işletim sistemine bir ön hazırlıkta yapmış oluyor, günümüzde hemen hemen her firma artık web uygulamaları kullanmaktadır. Chrome OS için daha kullanışlı ve akılda kalıcı bir arayüze sahip olacağını düşünüyoruz.

Hem mobil hem web hemde uygulama olarak aynı tarz bir görüntü sunması Gmail’in daha kullanışlı ve şık bir tasarıma sahip olması bekleniyor. Bunun yanı sıra Takvim ve Anımsatıcılar uygulamaların daha kolay bağlanmasını ve işlemlerin daha işlevsel hale gelmesini sağlayacaktır.

Gmail sadece tasarımı değil farklı yeniliklerde gelecek güncellemelerin arasında

Bu güncelleme sadece arayüzle de kalmıyor, geçtiğimiz günlerde whatsappda atılan mesajların belli bir zaman aralığında gönderici tarafından silinebiliyordu. Şu an Gmail içinde Google aynı güncellemeyle birlikte açılan mailin karşı tarafa okundu bilgisinin gönderilip gönderilmeyeceği özelleştirmesini de biz kullanıcılarının keyfine bırakıyor.

Muhtemelen Google bu yeniliği ilk olarak test amaçlı G Suite ve Gmail kullanıcılarına sunacak daha sonra da 8 Mayıstan itibaren duyura bileceği tahminlerimiz arasında.

YORUM

Yorumlar 0